BM;letelepedési kötvény;

Letelepedési kötvényes "migránsok" - Magyaráz a BM

Mint megírtuk, a keddi Orbán - Kern sajtótájékoztató végeztével, az RTL Klub riportere rákérdezett a letelepedési kötvények ügyére, aziránt érdeklődve: ha nekünk egyáltalán nincs szükségünk "migránsra" - ahogy a miniszterelnök többször is kijelentette, illetve nincs szükségünk megélhetési bevándorlókra, akkor  mi végre egyre liberálisabb ez a sajátos kötvénypiac. A kérdésre  a riporter nem kapott választ, némi hezitálás után Orbán Viktor azt mondta, nem rendelkezik hozzá elég információval, de majd utánanéz. 

Nos, most a belügyminisztérium a kormányfő segítségére sietett, és, ha a mi szükség van? kérdésre nem is válaszolt meg, de a "migránsveszéllyel" kellőképpen sokkolt magyar népet igyekezett megnyugtatni: minden letelepedési kötvényt vásárló nemzetbiztonsági ellenőrzésen esik át. És, ha már belefogtakbevándorláspártibaloldaloztak egy jót. 

MTI hír: 

A Belügyminisztérium (BM) szerint alaptalanok, minden igazságot nélkülöznek Demeter Márta MSZP-s parlamenti képviselő letelepedési kötvényekkel kapcsolatos állításai, hiszen négyszeres szűrőn esnek át azok, akik ilyen kötvényt vásárolnának, és nem gyorsított eljárásról van szó. A tárca közleményében arra reagált, hogy Demeter Márta MSZP-s képviselő sajtótájékoztatón azt mondta: pártja felszólítja a kormányt, hogy fejezze be a letelepedési kötvények árusítását. Úgy értékelt: Orbán Viktor és a Fidesz kifejezetten kedveli és szorgalmazza a bevándorlást, ugyanis a letelepedési kötvényekkel "mára 16 000 bevándorlót csábítottak Magyarországra (...) és most még tovább könnyítettek ezen a mechanizmuson". Mindezt úgy értékelte, hogy a miniszterelnök és a Fidesz "pénzért adja el hazánk biztonságát". A politikus hozzátette, hogy sajtóhírek szerint bűnözők is vásároltak letelepedési kötvényeket.

A Belügyminisztérium közleményében hangsúlyozta, azok, akik letelepedési kötvény vásárlását kérelmezik, négyszeres szűrőn esnek át: ellenőrzi őket a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal, a Terrorelhárítási Központ, az Alkotmányvédelmi Hivatal és a rendőrség.  Hozzáfűzték: az sem igaz, hogy gyorsított eljárásról lenne szó, hiszen a szigorú ellenőrzések lefolytatására a korábbi nyolc helyett harminc nap áll rendelkezésére, és az eljárás a kérelmező azon családtagjaira is vonatkozik, akik igénylik a letelepedési lehetőséget. Úgy fogalmaztak: visszautasítják Demeter Márta "hazugságait"; "idegeneket betelepíteni kizárólag a bevándorláspárti baloldal akar".

Lásd még: Bűnözőknek is adnak letelepedési engedélyt?