Trump újabb bombasztikus kijelentései valószínűleg arra szolgának, hogy elfeledtessék eddigi legsúlyosabb baklövését. A manhattani milliárdos durván rátámadt egy Irakban elesett muszlim származású katona szüleire. Humayun Khan apja, Khizr Khan a demokrata elnökjelölő konvención visszautasította Trump rasszista nézeteit, s az amerikai alkotmányt ajánlotta a muszlimok kitiltását szorgalmazó milliárdos figyelmébe. Trump kigúnyolta a gyászoló szülőket, s ezzel egész Amerika felháborodását sikerült kiváltania.
A Republikánus Párt vezetői egymás után határolódtak el a szavaitól. Visszautasította a kijelentést Paul Ryan, a képviselőház elnöke, Mitch McConnell, a szenátus republikánus többségi vezetője. Megszólalt John McCain volt elnökjelölt is, a veterán arizonai szenátort korábban Trump személy szerint is megsértette, amikor azt mondta, McCaint nem tartja háborús hősnek, mivel fogságba esett Vietnamban. McCain hangsúlyozta, reméli, hogy az amerikaiak tisztában vannak azzal, Trump nézeteivel nem azonosulnak a Republikánus Párt tisztségviselői és jelöltjei.
Trump az Ohio állambeli Columbusban tartott kampánygyűlésén más irányba terelte a vádaskodást, szerinte „el fogják csalni” a novemberi elnökválasztást. Ez is a milliárdos kedvenc vesszőparipája, a republikánus előválasztások tisztaságát is megkérdőjelezte, s a demokrata vezetést is csalással vádolta meg. Egy másik kampányeseményen éppenséggel Bernie Sanderst, a demokraták alulmaradt elnökaspiránsát bírálta, amiért „alkut kötött az ördöggel”. S hogy senki ne tévedjen, világossá tette: az ördög alatt Clintont érti.
A philadelphiai konvenció után a már hivatalosan is demokrata elnökjelöltté választott Hillary Clinton népszerűségi mutatói ugrottak meg. A CNN/ORC friss felmérése szerint Clinton 52 százalékon állt, míg Trump támogatottsága 43 százalékot ért el. A republikánus konvenció után fordított volt az állás, Trump vezetett három ponttal. Hárompárti verseny esetén Clinton 45, Trump 37 százalékon állt, Gary Johnson, a libertariánusok jelöltje 9 százalékot ért el. A CBS felmérésében Clinton 43, Trump 41 százalékon állt, a republikánus konvenció után Trump támogatottságát 42, Clintonét 41 százalékra mérték, mindkét eredmény gyakorlatilag döntetlen állást jelez.
Jeff Greenfeld, a demokraták egyik legjobb választási elemzője a Politico című lapban ugyanakkor azt írja, bár a korábbi évtizedek tapasztalatai alapján Clinton az egyértelmű esélyes, a demokrata táborban sok a kétség. Mi történik, ha Hillary nem tudja mozgósítani azt a széles koalíciót, a kisebbségi szavazókat, a fiatalokat, mint a két előző elnökválasztáson Obama. Donald Trump hívei, a fehér, kékgalléros szavazók viszont a korábbiaknál jóval nagyobb számban mennek el szavazni? A demokrata pollsterek múlt heti tanácskozásán, mint írja, azt jósolták, hogy a 2016-os elnökválasztás nagyon szoros, kiszámíthatatlan küzdelem lesz.