ELTE;kamu;nyári táborok;

2016-08-06 07:11:00

Sose volt nyári táborok

Nyári táborokat, az ELTE hallgatóinak pedig munkát hirdetett egy angliai alapítású cég. A szülőktől beszedett pénzek, valamint az egyetemistáktól kért regisztrációs díj megszerzése után azonban a táborok elmaradtak, a pénzüket sokan nem kapták vissza. A szervező cég fenyegetőzik, a rendőrség csalás miatt nyomoz.

Csalás miatt indított eljárást a Budapesti Rendőr-főkapitányság az Eötvös Loránd Tudományegyetemen reklámozott, majd elmaradt nyári táborok ügyében - tudta meg az Origo. A hírportál értesülései szerint mintegy 90 egyetemista kötött szerződést a táborokat meghirdető SDM Global Enterprise-szal, akik nevelői munkára jelentkeztek, tőlük nyolcezer forintos regisztrációs díjat szedtek be. Azoknak a szülőknek, akik gyermekeiket a cég által meghirdetett táborba akarták beíratni, 35 ezer forintot kellett fizetniük. A meghirdetett táborok elmaradása után a pénzek visszafizetésére hiába vártak az érintettek. Végül 15-en tettek feljelentést.

A táborszervező csak két hallgatónak fizette vissza a regisztrációs díjat, a táborpénzt pedig egy szülőnek - így próbálta lecsillapítani az érintetteket. A többieket azzal fenyegette, hogy szerződéskötéskor vállalták, nem nyilatkoznak a táborok ügyeiről a sajtónak, és pert is kilátásba helyezett. A táborokba egyébként kevés szülő jelentkezett, a portál szerint az összes befizetés értéke az egymillió forintot sem érhette el. A legnagyobb kár a Soproni Gyermek és Ifjúsági Tábort érhette, ők 4,5 millió forintos kötbért kérnek számon a szervezőktől, akik három turnusban is helyet foglaltak, de csak jóval a kikötött visszalépési határidő után közölték, hogy mégsem tartják meg a táborokat. A helyükre már nem lehetett új táborokat szervezni. A cég a felszólító levelekre nem válaszol.

Az Angliában bejegyzett céget a Future Generations International Youth and Children’s Organization magyarországi tagjaként mutatták be, az Origo szerint azonban ilyen szervezetnek nyoma sincs az interneten. A cég vezetőjét, Stephen D. Miltont a károsultak Dömötör Istvánnal azonosítják, a céges dokumentumok is arra utalnak, hogy az SDM Global Enterprise-t Dömötör és élettársa alapította. Dömötör nevéhez nyolc, felszámolás vagy kényszertörlés alatt álló magyar cég is köthető. A férfit itthon 2019 októberéig eltiltották a cégvezetéstől, ez magyarázhatja az angliai cégalapítást.

Táncosnőről nyalogattak tejszínhabot
Kiskorú veszélyeztetése miatt fordult a hatóságokhoz a Endrődi Sándor Református Általános Iskola és Kézilabda Utánpótlásközpont lelkésze, miután az egyik szülő sztriptíztáncosokat bérelt a két, 13-14 éves fiúkból álló döntős csapat öltözőjébe a mérkőzés után. A 444.hu információi szerint az eset még 2013-ban történt, azóta hallgatás van körülötte. A portálhoz került rendőrségi jegyzőkönyvből kiderült: a táncoslányok az öltözőben valóban levetkőztek, és "lehetőséget biztosítottak a tejszínhab testükről történő elfogyasztására". A jelentés szerint a kihallgatott tanúk elmondásai alapján "az egész rendezvény jó hangulatban telt, a fiatal fiúk számára élvezhető volt, az bennük lelki törést nem okozott". Szakértők szerint azonban problémás az eset, egy hasonló műsort a tévében is korhatáros lenne. A rendőrséghez forduló lelkészt az ügy végén leváltották.