MotoGP;Osztrák Nagydíj;Andrea Iannone;

Iannone első sikerét hozta az osztrák futam

Az olasz Andrea Iannone pályafutásának első diadalát hozta a MotoGP Osztrák Nagydíja tegnap. A győztes versenyző Ducattival diadalmaskodott, így a gyártó 2010 után nyert újra a motorversenyzés királykategóriájában.

A legnagyobb géposztály előszobájának számító Moto2-ben korábban három szezont is az összetett harmadik helyén záró olasz szombaton megnyerte az időmérő edzést a Red Bull Ringen, ahol a harmadik helyen végző honfitársa, Anrea Dovizioso révén két motorral képviseltette magát a Ducati a legjobb három között.

A vasárnapi verseny rajtjánál megőrizte éllovas pozícióját Iannone, mögé a startnál előző csapattársa zárkózott fel. A futam első periódusában Iannone, Dovizioso és rövid ideig a sportág élő legendája, a Yamahával versenyző Valentino Rossi is vezetett, a versenytáv második fele azonban inkább a ducattisok csatáját hozta. Az utolsó tíz körre vált igazán élessé a verseny, a fentebb említett hármason kívül a szintén japán versenymotort vezető Jorge Lorenzo is beszállt az éllovasok csatájába.

A spanyol lehagyta márkatársát, a Ducattikat azonban nem érte már utol, így az olasz márka sokéves nyeretlenségi széria végére tett pontot Ausztriában. „Nehéz volna leírni azt, amit most érzek” – nyilatkozta a győztes a versenysorozat honlapjának. A bajnoki éllovas Hondás, Marc Marquez ezúttal ötödikként zárt.

Osztrák Nagydíj, eredmények
1. Iannone (olasz, Ducatti), 2. Dovizioso (olasz, Ducatti, +0,938 másodperc hátrány), 3. Lorenzo (spanyol, Yamaha, +3,389 mp. h.)
A 18 futamos bajnokság élmezőnye 10 verseny után: 1. Marquez 181 pont, 2. Lorenzo138, 3. Rossi 124, …6. Iannone 88 pont.