RIO 2016;vízilabda;férfi vízilabda-válogatott;

2016-08-18 20:05:00

Kegyetlen pólós bosszú

Nagyon motiváltan és jól játszva a magyar férfi vízilabda-válogatott esélyt sem hagyott a házigazda Brazíliának az 5-8. helyért rendezett mérkőzésen még a szoros eredmény elérésére sem. Benedek Tibor szövetségi kapitány együttese végig irányítva a találkozót 13-4-re győzött.

A magyar válogatott gyakorlatilag már a második negyed közepére (5-1) eldöntötte a mérkőzést. A házigazdák korábbi találkozóit - s ez nagyjából minden sportágra igaz volt - tömött lelátók előtt, fantasztikus hangulatban rendezték meg, ezúttal azonban bőven akadtak üres széksorok az Olimpiai Uszodában és a hangos szurkolás is elmaradt.

A magyarok Erdélyi Balázs közeli góljával szereztek vezetést, majd Varga Dénes volt eredményes. A drukkerek első igazi hangrobbanására több mint öt percet kellett várni, ekkor centerből szépítettek a brazilok. Tizenhét másodperccel a negyed vége előtt Erdélyi értékesített egy emberelőnyt.

A második negyed elején Vámos Márton bombázta szét a brazil hálót, majd fórból Varga Dániel talált be, ezzel gyakorlatilag pontot téve a legfontosabb kérdésekre (6-1). A folytatásban Szivós Márton növelte a különbséget, védekezésben pedig rendkívül koncentrált volt a magyar csapat, a brazilok még kettős emberelőnyből sem tudták bevenni Nagy Viktor kapuját.

A harmadik felvonás újabb Erdélyi-bombával indult (8-1), majd - miközben a hetedik brazil emberelőny is kimaradt - újfent az Eger játékosa talált a hálóba. A brazilok hosszú gólcsendjét Adrian Baches törte meg öt perccel a negyed vége előtt, azonban nem sokkal később büntetőből már nem tudott túljárni Nagy eszén. A túloldalon Manhercz Krisztián is ötméterest hibázott, Felipe Perrone lövése viszont négy magyar játékos blokkoló kezei között is utat talált a hálóba.

A "jubileumi" tizedik brazil fór is kimaradt, a másik kapu előtt ugyanakkor Hárai Balázs nagyjából egy másodperc után értékesítette az emberelőnyt (10-3). Egy jó brazil átlövést egy végletekig kijátszott magyar fór követett a negyed lezárásaként (11-4).

A záró nyolc perc első góljára a játékrész feléig kellett várni, ekkor Zalánki Gergő lőtte ki a kapu bal oldalát. Ekkor már egyik csapat sem erőltette nagyon a gólszerzést, mindenki a találkozó végét várta, végül a végeredményt Varga Dénes állította be egy "testvéri" összjátékot követően.

„Azt mindenkinek tudnia kell, hogy kötelező győzelem volt. Azt gondolom, a játékosok már a legutóbbi mérkőzés után is mindent megtettek ahhoz, hogy mára a legjobb állapotban legyenek, amit meg kell ismételniük, hiszen ez volt a könnyebb része, a szombati pedig a nehezebb lesz" - értékelt a találkozót követően a vegyes zónában Benedek Tibor.

A négygólos Erdélyi Balázs azt emelte ki, nem csak magukért küzdöttek:

"Ha már ide kerültünk, akkor ki kell hoznunk belőle a maximumot. Ez egy kötelező győzelem volt. Leginkább a stábért és Benedek Tiborért, aki egész évben dolgozott velünk. Illetve azokért az emberekért, akik otthon még a mai napig is szurkolnak nekünk."