A miniszterelnök Rio de Janeiróban, a Magyar Házban adott interjújában a helyszínnel kapcsolatban azt mondta: új impulzusokat kaptam, mert azt látom, hogy van egy olyan fiatal nemzedék, hogy amikor meg kell mutatni Magyarországot, akkor nem a klasszikus tablófényképek ma már kissé unalmasnak tűnő módján teszi mindezt, hanem modern, interaktív, felvillanyozó módszereket és eszközöket választ. Azt hittem, hogy ismerem a saját országunkat, de itt egy új arcával találkozom Magyarországnak, és ezt néhány hét alatt dobták össze fiatal, tehetséges emberek, le a kalappal előttük - köszönte meg a magyarok riói munkáját.
Orbán a magyar érmekkel kapcsolatban kijelentette: minden arany egyszeri és megismételhetetlen, nem tenne köztük különbséget. Bízott abban, hogy az öttusázó lányok is érmet szereznek majd, mivel régóta szurkol nekik. "Az öttusát egy méltatlanul elhanyagolt sportágnak látom, holott ez minden sportok atyja, és fáj ezért a szívem. Azt gondolom, hogy a gyermekeinket is az öttusa mentén lehet a legjobban felkészíteni a felnőttélet megpróbáltatásaira, tehertételeire" - magyarázta Orbán, aki a nyolc magyar aranyéremmel kapcsolatban - melyből hetet nők szereztek, egyet pedig Szilágyi Áron vívó - , hogy "valami baj van velünk, magyar férfiakkal. Nem tudom mi, de önvizsgálatot kell tartanunk" - jelentette ki a miniszterelnök.
Szerinte mindegyik aranyban van valami, ami nincs benne a másikban, egyszeri és megismételhetetlen. "Szász Emesének a fantasztikus higgadtsága, Szilágyi mesternek, vagy hogy hívjam Áront azok után, amit előadott, a magabiztossága. Hosszú Katinka fáradhatatlan, Kozák Danutának mindegy, hogy mi történik, földrengés, égzengés, akkor is behúzza, vagy ott van az ő párja, Szabó Gabriella, aki hatalmas alázattal dolgozik, mind külön személyiség. A kajak négyesben ott van még Csipes Tamara, aki édesapja nyomdokaiba lépve lett olimpiai bajnok, szimbolizálja, hogy a magyar sport „egy nagy család” - mondta Orbán, aki az interjú végén visszatért a már korábban többször hangoztatott véleményéhez, miszerint Budapestnek olimpiát kell rendeznie 2024-ben.
"Nekünk azt a meggyőződést érdemes erősítenünk, ami a világban létrejött, hogy túlságosan exkluzív klubbá vált az olimpiát rendezni tudó országok és városok köre, és ki vannak belőle olyan városok zárva, amelyek korábban nem voltak: Stockholm, Antwerpen, Helsinki tudott rendezni nagy világversenyeket, olimpiát, most ez nem így van. Az olimpiai vezetés is érzi, hogy vissza kell adni a világnak az olimpiát, ez nem lehet néhány város kiváltsága, ezért egy jó ütemben és jó pillanatban mutatta meg magát Budapest, mert azok a tervek és azok az új elgondolások, amelyeket most hallunk, olyanok, mintha ránk szabták volna" - nyilatkozta Orbán a Blikknek.