Premier League;3. forduló;Manchaster United;Leicester City;

2016-08-29 07:54:00

Szárnyal a United

A szélvészgyors ifjú szélső, Marcus Rashford 92. percben lőtt góljával maradt száz százalékos a Manchester United az angol labdarúgó bajnokság harmadik fordulója után.

Igen nehezen törték fel a vörös ördögök az addig szintén pontveszteség nélkül álló újonc Hull City védelmét, s már úgy látszott, gól nélküli döntetlennel zárul a találkozó, amikor a 92. percben Rooney zseniális beadását értékesítette a 19. születésnapját októberben ünneplő támadó.

Bár José Mourinho, a Manchester United trénere nem arról ismert, hogy komoly lehetőségeket adna a fiatal tehetségeknek, a meccs után ő sem fukarkodott a dicsérő jelzőkel, s a BT Sportnak elmondta, Rashford óriási pályafutás előtt állhat. Mint mondta, különösen jó érzés az utolsó percekben biztosítani a három pontot.

Kifejtette, remekül támadott le csapata, ezért megérdemelten nyertek. Hozzátette, minden mérkőzésen győzelemre kell játszaniuk, mert már egy döntetlen sem tesz jót a morálnak.

Jobb gólarányával előzi meg a tabellán a Chelsea az Unitedet. A londoniak meccsről meccsre nyújtanak egyre meggyőzőbb teljesítményt, ami azt jelzi, a játékosok egyre jobban megértik, mit is akar Antonio Conte. A Burnley elleni 3-0-s győzelem a kékek eddigi legmeggyőzőbb teljesítménye volt a szezonban. A hazaiaktól Hazard, Willian és Moses volt eredményes.

A harmadik fordulóban szerezte meg első bajnoki győzelmét a bajnok Leicester City. Véget is ért Vardy gólínsége, az ő találatával szerezte meg a vezetést a Leicester a Swansea ellen az első félidőben, majd az 52. percben Wes Morgan növelte az előnyt. A hajrában Leroy Fer fejessel szépített, ezzel lett 2-1 a hazaiaknak.

A bajnokcsapatból Mahrez büntetőt hibázott. Jóllehet a bukmékerek nem sok esélyt adnak arra, hogy a Leicester megvédje bajnoki címét, a vendég walesiek trénere, Francesco Guidolin szerint a City továbbra is a Premier League legerősebb együttesei közé tartozik.

„Igazságos eredmény született, mivel a Leicester jobban játszott nálunk. Különösen az első félidőben nőtt fölénk a bajnok” – fejtette ki az olasz tréner, aki a hazaiak sikeredzője, Claudio Ranieri honfitársa. Utóbbi is úgy látta, az első 45 perc volt az övék, s ekkor már el kellett volna dönteni a mérkőzést. Utalván arra, hogy szakadt az eső, megjegyezte: időnként az volt a benyomása, mintha vízilabdameccset játszottak volna.

Premier League, 3. forduló. Tottenham-Liverpool 1-1, Chelsea-Burnley 3-0, Crystal Palace-Bournemouth 1-1, Everton-Stoke 1-0, Leicester-Swansea 2-1, Southampton-Sunderland 1-1, Watford-Arsenal 1-3, Hull City-Manchester United 0-1, West Brom-Middlesbrough 0-0, Manchester City-West Ham 3-1.