Japán Nagydíj;Michelisz Norbert;futamgyőzelem;

2016-09-05 07:52:00

Michelisz Norbert: megvan az első siker

Megszerezte idei első futamgyőzelmét Michelisz Norbert a túraautók világbajnoki sorozatának idei Japán Nagydíján Motegiben, és folytatta kiváló sorozatát: az ázsiai országban 2013. óta mindig sikerült odaérnie az első három helyre!

Ezúttal az első, úgynevezett fordított rajtrácsos futamon a magyar pilóta az első helyről rajtolt – mivel a hivatalos időmérőn tizedik lett -, ez 2013-ban Szuzukában szerencsét hozott neki, mert ugyanilyen előzmények után megszerezte a győzelmet.

Idén Motegiben már a Honda gyári pilótájaként állt rajthoz. Japánban érthetően kiemelt figyelem és elvárás előzte meg a csapat szereplését. Michelisz mindent megtett azért, hogy ne okozzon csalódást, remek rajttal sikerült megőriznie vezető pozícióját. A magyar versenyző hivatalos honlapjának beszámolója szerint a második helyen csapattársa, az angol Rob Huff autózott, aki senkit sem engedett el maga mellett, közben pedig Michelisz növelni tudta előnyét.

A magyar pilóta mögött hárman csatáztak egymással a helyezésekért, végül a Honda számára a lehető legideálisabban alakult minden, hiszen Michelisz mögött a csapat másik két versenyzője – Huff és a portugál Tiago Monteiro – ért oda a második, illetve harmadik helyre. A futam másik két magyar indulója, a Zengő Motorsport színeiben állt rajthoz, Nagy Dániel a 15. helyen végzett, Ficza Ferenc pedig – aki az előző versenyt, az Argentin Nagydíjat vakbélgyulladása miatt kihagyta - 18. lett.

A második futamon, a főversenyen Michelisz a tizedik helyről indult, remek starttal feljött a hetedik pozícióba, a harmadik körben azonban a Volvóval induló svéd Thed Björk megelőzte a magyart, akinek nem sikerült visszaszereznie korábbi helyét és nyolcadikként ért célba, ami négy világranglista-pontot ért (a győzelemért 25 pont járt).

A másik két magyar közül Ficza ismét 18. lett, Nagy mögötte, a 19. helyen ért célba.

Mivel a Thaiföldi Nagydíj elmarad, eldőlt, hogy a pontversenyt nagy előnnyel vezető argentin Jose Maria Lopez az elmúlt két évhez hasonlóan idén is megszerzi a világbajnoki címet. Michelisz jelenleg ötödik, huszonhét pont választja el a második-harmadik helyet holtversenyben elfoglaló francia Yvan Mullertől (Citroen) és Monteirótól.

Az idei vb-sorozatból két verseny van még hátra: szeptember 25-én rendezik a Kínai Nagydíjat Sanghajban, majd november 25-én Katarban, Losailban ér véget az idei vb.