Dries Van Agt korábbi holland kormányfő Netanjahu közelgő hollandiai látogatása kapcsán egy interjúban azt mondta, hogy az izraeli miniszterelnököt háborús bűnösként bíróság elé kellene állítani. A Hárec izraeli baloldali lap által idézett interjúban Van Agt arról beszélt, hogy a Nemzetközi Büntetőbíróság alapokmánya, a Római Statútum szerint települések létrehozása és kiterjesztése valamely megszállt területen háborús bűnnek számít, így a ciszjordániai és kelet-jeruzsálemi telepbővítések is. A volt holland vezető politikus szerint Netanjahut nem kellene fogadni Hollandiában, hanem a Nemzetközi Büntetőbíróság elé kell állítani.
Dries Van Agt, aki 1977-1982 között vezette Hollandiát és közismerten palesztinpárti, ennél furcsábbat is mondott. 2012-ben például azt állította, hogy a zsidóknak nem jelenlegi helyen, hanem Németországban kellett volna hazát létrehozni. A holland politikus jelenlegi nyilatkozatában nem vette figyelembe azt sem, hogy a 2002-ben alakult Nemzetközi Büntetőbíróság csak abban az esetben gyakorolhatja joghatóságát, ha az adott ország, amelynek polgáráról van szó, aláírta és ratifikálta a Római Statútumot. Izrael viszont azon államok közé tartozik, amely ezt nem tette meg (mint ahogy Kína, India, Oroszország, és az Egyesült Államok sem).
Netanjahu hazai pozíciói is megrendültek. Egy kedden közzétett felmérés szerint első alkalommal a magyar gyökerekkel is rendelkező Jair Lapid pártja, a Yes Atid vette át a vezetést a pártok körében. A Channel 2 News felmérése szerint, ha most rendeznének választásokat Izraelben, akkor a Yes Atid nyerne, és Netanjahu kormányzó Likudja pedig elveszítené mandátumainak egynegyedét. Lapid pártja 24 mandátumot szerezne a Knesszetben, a Likud 22-t. Harmadik helyen a radikális telepespárt, a Naftali Bennet vezette Habajit Hajehudi áll, 14 mandátumra számíthatna.
Rendkívül meggyengült a baloldali szövetség, a Cionista Tábor is, amely csupán 13 mandátumot szerezne. Ötödik az Avigdor Lieberman vezette ugyancsak szélsőséges, radikális világi párt, a Jiszrael Bejtenu, 10 potenciális mandátummal. A két vallási párt következik a sorrendben, az Egyesült Tóra Judaizmus 7, a Sasz 6 helyet szerezne a Knesszetben, a jobbközép Kulanu 6 és a radikális baloldali Merec ötöt.