Bundesliga;Bayern München;Hertha BSC;győzelem;Gulácsi Péter;2. forduló;RB Leipzig;

2016-09-12 07:51:00

Dárdai Herthája nyert, Szalai gólt szerzett

Eredményes hétvégéjük volt a német labdarúgó-bajnokság második fordulójában a magyarok résztvevőknek. Az élre kívánkozik a legnagyobb szenzáció: az újonc RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kapuban 1-0-ra nyert a találkozó toronymagas esélyese, a Bajnokok Ligája-résztvevő Borussia Dortmund ellen.

A lipcseiek győztes gólját a csereként beállt guineai Naby Keita szerezte a 89. percben, a dortmundiak legnagyobb helyzete pár perccel korábban maradt ki, amikor Andre Schürrle a felső lécet találta el.

Történelmi bravúr főszereplője Dárdai Pál, a Hertha BSC vezetőedzője: csapata a második körben 2-0-ra nyert az Ingolstadt otthonában, és fennállása során először zárta sikerrel első két élvonalbeli bajnokiját, csupán rosszabb gólkülönbsége miatt szorul a listavezető Bayern München mögé. A bajorok visszafogott teljesítménnyel, a hajrában szerzett gólokkal győztek ugyancsak 2-0-ra a Schalke 04 vendégeként.

A Darmstadt a csereként pályára lépett Kleinheisler Lászlóval a soraiban győzte le 1-0-ra a Huszti Szabolcsot is bevető Eintracht Frankfurtot. A találkozó megható névadó ünnepséggel kezdődött: a stadion ebben a szezonban a márciusban 26 éves korában agydaganatban elhunyt szurkoló, Jonathan Heimes nevét viseli. A drukker 12 éven keresztül küzdött a gyilkos kórral, amikor nem volt kórházban, akkor idegenbe is elkísérte a csapatot, mottója („küzdened kell”) bekerült a darmstadti klubcímerbe is.

A találkozó vége nem volt ünnepi, a hazai táborból három rakétát lőttek át a vendégszektorba, két elkövetőt a biztonsági kamerák felvételei alapján a stadionban elfogtak és előállítottak, ellenük a közrend megzavarása miatt indult eljárás, és örökre kitiltották őket a klub összes hazai és idegenbeli találkozójáról.

A dortmundiak mellett rossz főpróbát tartott a BL előtt a Borussia Mönchengladbach is, amely 3-1-re kikapott az újonc Freiburgtól. André Schubert együttese így rossz előjelekkel várja a Manchester City elleni keddi idegenbeli csoportmeccset.

A játéknap sztárja a Bayer Leverkusen 19 éves finn játékosa, Joel Pohjanpalo volt, aki a hajrában lépett pályára, és mindhárom kapura lövéséből gól lett (79., 91., 94.), ezzel fordított csapata 3-1-re a Hamburg ellen. Pohjanpalo a nyitányon is csereként állt be, s egyetlen lövése után találatot ünnepelhetett.

A fordulót záró vasárnapi mérkőzésen a Hoffenheimbe csereként beálló Szalai Ádám a 84. percben szerezte csapata negyedik, döntetlent érő gólját.

Bundesliga, 2. forduló, szombat: Schalke04-Bayern München 0-2, Leverkusen-Hamburg 3-1, Wolfsburg-Köln 0-0, Ingolstadt-Hertha BSC 0-2, Darmstadt-Frankfurt 1-0, Freiburg-Mönchengladbach 3-1, Leipzig-Dortmund 1-0. Vasárnap: Bremen-Augsburg 1-2, Mainz-Hoffenheim 4-4.

Az élcsoport. 1. Bayern München 6 pont (8-0), 2. Hertha 6 (4-1), 3. Wolfsburg 4.