Csonka András;ezüstérem;Osváth Richárd;Paralimpia 2016;

2016-09-13 20:50:00

Paralimpia: folytatódik az éremhalmozás

Két-két ezüst- és bronzérmet szereztek a magyarok a riói nyári paralimpia mai versenynapján.

Kardban Osváth Richárd végzett a második helyen – akinek a tőr erősebb fegyverneme, ebben a számban volt harmadik 2012-ben Londonban -, míg a másik ezüst az asztaliteniszező Csonka András (8-as sérültségi kategória) nevéhez fűződik.

Csonka 2008-ban és 2012-ben is ötödikként zárt az egyéni versenyben, az elmúlt négy évben külön szakember foglalkozott a mentális felkészítésével. Rióban csak a fináléban kapott ki a kategória extra klasszisától, a címvédő kínai Csao Suajtól.

„"Egyáltalán nem vagyok csalódott, örülök az ezüstéremnek. Alig hibáztam, szervát sem rontottam, ami nagy szó” – mondta Csonka. - Úgy éreztem, jól ment a játék, reggel, amikor felkeltem, akkor is úgy éreztem, meglehet a győzelem, de ma jobb volt a kínai."

Csonka csapatban Zborai Gyulával veszi fel a harcot a riválisokkal. A világbajnoki harmadik duónak Rióban is van esélye odaérni a dobogóra.

Osváth sikeréhez gratulált többek között a riói olimpia magyar kardvívó bajnoka, Szilágyi Áron is.

Bronzérmet szerzett az asztaliteniszezőknél a címvédő Pálos Péter (11) és 100 m gyorson Tóth Tamás (S9), akinek a rövidebb táv a fő száma, amelyben szintén bejutott a döntőbe Sors Tamással együtt.

Major Endre (1) a negyedik helyet szerezte meg az asztalitenisz-tornán.

Fantasztikusan kezdtek a magyar atléták a 400 méteres síkfutásban, ahol mindhárman – Biacsi Ilona, Csontos Piroska és Keresztesi Erika – is bejutottak a döntőbe.

A magyar parasportolók eddig négy-négy ezüst- és bronzérmet szereztek a nyári játékokon.