kajak;ezüst;Suba Róbert;Paralimpia 2016;

2016-09-15 16:25:00

Paralimpia 2016 - Ezüstérmes a kajakozó Suba Róbert

Suba Róbert ezüstérmet szerzett a parakajakosok KL1-es kategóriájának csütörtöki döntőjében a riói paralimpián. A Bajai Vízisport Egyesület 36 éves versenyzője már szerdán is remek teljesítményt nyújtott, az előfutamból második helyével egyből a fináléba került, azaz a középfutamban már nem kellett vízre szállnia.

A legjobb nyolc versengésében egy-egy argentin, lengyel, brazil, brit, francia, kínai és ausztrál volt a hármas pályán rajtoló magyar ellenfele, aki remekül küzdött, jól hajrázott és csak lengyel riválisa tudta megelőzni. A parakajak most debütált a paralimpián, a sportolók minden számban 200 métert lapátolnak. Suba Róbert a magyar küldöttség 11. érmét szerezte, öt bronz mellett a hatodik ezüstöt.