Bundesliga;3. forduló;Bayern München;RB Leipzig;

2016-09-19 07:55:00

Bundesliga - gólokkal a tüntetés ellen

Idegenben ütötte ki az újonc RB Leipzig a Hamburgot a német labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában. A lipcseiek kapuját a magyar válogatott Gulácsi Péter őrizte hiba nélkül, a vendégek 4-0-ra nyertek. A találkozó előtt a hamburgi drukkerek a belvárosban tüntetésen tiltakoztak a Red Bull lipcsei szerepvállalása ellen. Ralf Hasenhüttl a vendégek szakvezetője erre annyit reagált, hogy csapata a pályán adja meg a méltó választ. Megadta…

A végeredmény kivételével minden máshogy alakult az Ingolstadt müncheni vendégjátéka során, mint azt a bajor szurkolók megszokták. A Bayern München 3-1-re győzött, de teljesítményéből arra lehetett következtetni, hogy játékosai lélekben már a híres Oktoberfesten jártak, amely szintén szombaton kezdődött, és ahol évek óta első este teszik tiszteletüket a Bayern futballistái is.

Az Ingolstadt vezetett Münchenben, több kapura lövési kísérlete volt és hat kilométerrel többet futott ellenfelénél, ráadásul a megnyert párharcok százalékos arányában is felülmúlta világhírű ellenfelét. „Amit lehetett, megtettük, büszke vagyok a csapatomra” – értékelt a lefújás után Markus Kauczinski, az ingolstadtiak vezetőedzője.

A Borussia Dortmund ott folytatta, ahol a hét közepén abbahagyta: a Bajnokok Ligájában a Legia Varsónak rúgott hatot, most a Darmstadt kapott ugyanennyit, Kleinheisler László talán nem bánta, hogy a kispadról kellett végignéznie ezt a „mészárlást”.

Vele ellentétben Huszti Szabolcs végig a pályán volt, amikor az Eintracht Frankfurt 2-1-re nyert a Bayer Leverkusen ellen. A frankfurtiak - az előző szezont is ideszámítva – megszakítás nélkül negyedik hazai bajnoki meccsükön győztek, erre utoljára tizenhat évvel ezelőtt voltak képesek. A Hoffenheim otthon ért el gól nélküli döntetlent a Wolfsburg ellen, Szalai Ádám a 79. percben állt be a házigazdáknál.

Bundesliga, 3. forduló: Köln-Freiburg 3-0, Bayern München-Ingolstadt 3-1, Dortmund-Darmstadt 6-0, Hamburg-Leipzig 0-4, Hoffenheim-Wolfsburg 0-0, Frankfurt-Leverkusen 2-1, Mönchengladbach-Bremen 4-1, Augsburg-Mainz 1-3, Hertha BSC-Schalke 2-0.

Az élcsoport: 1. Bayern 9 pont (11-1), 2. Hertha 9 (6-1), 3. RB Leipzig 7.