Bundesliga;Borussia Dortmund;4. forduló;gólfesztivál;

2016-09-22 07:51:00

Dortmundi gólszüret

Ismét szédületes gólfesztivált mutatott be a Borussia Dortmund labdarúgócsapata. A sárga-feketék, néhány nappal azt követően, hogy 6-0-ra verték a Darmstadtot, ezúttal idegenben, a Wolfsburgot intézték el 5-1-re a német bajnokság negyedik fordulójában.

No és közben még belefért egy varsói 6-0 Nikolics Nemanja csapata, a Legia ellen is. A három meccsen szerzett tizenhét gól önmagáért beszél, ezek az eredmények már-már a Bayern elmúlt évekbeli „guardiolai magasságait” idézik, mégis talán korai lenne még kijelenteni azt, hogy Thomas Tuchelnek sikerült rátalálnia a legvarázslatosabb tizenegyére, hiszen másfél hete Lipcsében, a Red Bull Leipziggel szemben 0-1-re végződött találkozón nagyon ötlettelenül játszott a gárda, s egy hét azért aligha elég egy csodacsapat születéséhez. Az persze kétségtelen: Wolfsburgban öt gólt lőni, már tényleg jelent valamit. Aubameyang kétszer talált a hálóba.

Tuchel mindenesetre rendkívül önkritikusan értékelt. Mint mondta, sokáig teljesen kiegyenlített volt a mérkőzés, s „szenvedtünk, ahogy már nem egyszer az idei szezon mérkőzésein” – fogalmazott. Mint mondta, bár örömteli, hogy az elmúlt mérkőzéseken ilyen gólarányokkal nyertek, de most sem szabad elmenni a hibák mellett.

Fogalmazzunk így, vérbeli magyar rangadó színhelye volt Darmstadt, ahol a hazai együttes a Hoffenheimet fogadta, némi szépséghiba, hogy két honfitársunk helyett csak egy lépett pályára: a darmstadtiaknál Kleinheislert a 75. percben lecserélték, a vendégeknél viszont Szalai Ádám végig a kispadot koptatta.

Már úgy látszott, hogy a Hoffenheim begyűjti a három pontot, mivel Kramaric 46. percben szerzett találatával 1-0-ra vezettek, röviddel a lefújás előtt azonban Olijnyk egyenlített.

Bundesliga, 4. forduló. Darmstadt-Hoffenheim 1-1, Freiburg-Hamburger SV 1-0, Ingolstadt-Frankfurt 0-2, Wolfsburg-Borussia Dortmund 1-5.