Lázár;kormányinfó;

2016-09-22 15:41:00

Kormányinfo 63 - Megtudtuk, mi a terv Farkas Flóriánnal

A 63. kormányinfó ezúttal jókora késéssel rajtolt, a sietős lendülettel kezdett "tájékoztatás" indító témája  - lepődjünk meg - a bevándorlás volt. Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszternek, aki elsőként Szijjártó Péter útjáról adott tájékoztatást, ( a külügyminiszter  New Yorkban, az ENSZ-közgyűlésén küzd a betelepítés ellen) magyarázata is volt a késésre, mint mondta: a miniszterelnöknél járt. 

A megbeszélésen pedig arról is szó volt, hogy az osztrák kormány szombatra összehívta a bevándorlás balkáni útvonalán fekvő országok vezetőit. 

Ezután hosszasan a korábban már többször elmondottak ismétlése következett, úgymint: nem kell beengedni, pláne befogadni  senkit, a bajban lévőket saját hazájukban kell segíteni, stb. A kormány újabb határzárat épít a szerb-magyar határszakaszon, a válsághelyzet is érvényben marad. A magyar álláspont szerint a nyugati világnak be kell látnia, hogy az erőszakos demokrácia-export kudarcra van ítélve, ezt a közel-keleti és az észak-afrikai térségben alkalmazott metódust Washingtonnak is felül kell vizsgálnia - adott feladatokat a "nyugatnak" Lázár János. 

Amit a Népszava a kezébe vesz...
Így vicceskedett a bevándorlók, illetve kvóta, meg pláne Brüsszel-témától felvidámodott miniszter, amikor munkatársunk, Fazekas Ágnes került sorra a kérdezők között, ám a mikrofon nem működött.  Amikor elhárult az akadály, és elhangzott a kérdés: igaz-e, hogy október 2-ig, a kvótareferendum napjáig semmiképp "nem engedik el" Farkas Flórán kezét,  Lázár János közölte: eszük ágában sincs ilyesmi, sem addig, sem később, a kormány számít Farkas szakmai munkájára, ami pedig a vizsgálatokat (OLAF, NAV ) illeti, a  miniszterelnöki biztos feladata és felelőssége ezeken helyt állni. Szó sincs tehát arról, hogy elengednénk Farkas Flórián kezét - nyomatékosított végül a miniszter, hozzátéve: és reméljük, hogy nem esik el. 

A miniszter szerint szó sincs róla, hogy Brüsszel feladta volna a kötelező kvótát, ergo nem okafogyott a kormány kezdeményezte népszavazás, sőt. Miután a pozsonyi EU-csúcson nem sikerült a brüsszeli döntést megakadályozni, újabb fordulók következnek, a kötelező kvótáról szeptember 30-án kezdődik vita az EP-ben. 

Mi vagyunk az unió legszolidárisabb állama - jelentette ki az Orbán-kormány minisztere, ( nem hallatszott kacarászás a sajtó munkatársai irányából, talán azért nem, mert a mondat már ismerős volt, mondott már hasonlót maga a miniszterelnök is)  ugyanis mi megvédjük az Unió határait - indokolta a csodálatra, de minimum elismerésre érdemes szolidaritásról szóló szavait Lázár János. 

( szolidaritás - francia eredet  - jelentése: kölcsönös segítségvállalás )

Akár az alaptörvény is módosítható
Ha érvényes és eredményes lesz a kvótareferendum, a kormány akár az alaptörvény és az európai jogi keretek módosítását is javasolhatja - ezt kérdésre válaszolva közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter, hozzátéve: észak-európai országok kötelezettségszegési eljárás megindítását és akár kényszerítő eszközök, büntetés kiszabását kérik az Európai Bizottságtól Magyarország ellen, amiért az nem fogad vissza bevándorlókat. 

Vélhetőleg a kormányinfó egyik legizgalmasabb bejelentése is elhangzott: kiadatási egyezmény jöhet létre Magyarország és Thaiföld között. Ezért aztán izgulhatnak a Thaiföldön bujkáló magyar bűnözők.

A tájékoztatók visszatérő slágertémája, a szuperkórház is szóba került, noha új, releváns információval nem gazdagodtunk: az, hogy még az idén kijelölhetik a dél-budai egészségügyi intézménypontos helyét, valamint az észak-budai központi egészségcentrum helyét, már ismerősnek tűnik. Kiderült még, hogy a kormány a mostani negyedévben 2-3 százalékos növekedést vár, az államkötvények piacán pedig komoly változások jöhetnek. Valamint az is elhangzott - megerősítve az Orbán Viktor által mondottakat - hogy nem lesz előrehozott választás.