A harc szombaton az Aleppótól északra fekvő Handarat palesztin menekülttábor birtoklásáért folyt, az Aszad-rezsim erői vasárnap elismerték, hogy a lázadó erők visszafoglalták a tábort. „Az Aszad-rezsim, Oroszország, és az Irán támogatását élvező milíciák a felperzselt föld taktikáját alkalmazzák Aleppóban. Nem csak katonai célpontokat támadnak, a civilek lakta városrészeket sem kímélik” – tette közzé vasárnap közleményében mintegy harminc lázadó csoport a Reuters jelentése szerint.
New Yorkban összeült tegnap az ENSZ Biztonsági Tanácsa, hogy az Aleppo körül kialakult helyzetet áttekintse. Ban Ki Mun, a világszervezet főtitkára megdöbbenését fejezte ki az aleppói katonai eszkaláció miatt. Az ENSZ-főtitkár értesülései szerint legalább kétszázan haltak meg a hétvégén Aleppónál.
John Kerry amerikai külügyminiszter a közösen tető alá hozott tűzszüneti megállapodást követően arra kérte Oroszországot, állítsák le a szíriai bombázásokat, Szergej Lavrov orosz külügyminiszter azonban ezt elutasította. Kerry szombaton Bostonban az Európai Unió, Nagy-Britannia, Németország, Olaszország és Franciaország képviselőivel tárgyalt a szíriai válságról, s ismét felhívták Moszkvát, hasson oda, hogy a szíriai rezsim állítsa le a válogatás nélküli bombázásokat.
Boris Johnson brit külügyminiszter a BBC-nek nyilatkozva úgy vélekedett, nem kizárt, hogy Oroszország háborús bűnt követett el, ha bebizonyosodik, hogy orosz gépek követtek el légitámadást a világszervezet által Aleppóban indított, a szíriai rezsim garanciáival rendelkező segélykonvoj ellen. Tizennyolc kamiont és egy raktárat bombáztak le a harci gépek, s húsz ember veszítette életét a hétfői támadásban. Oroszország cáfolta, hogy gépei követték volna el a légicsapást, Moszkva szerint a lázadók vagy egy amerikai drón támadta a konvojt.