Értjük persze, nagy a nyomás, és a "főnök" is jelezte, hogy lesz itt irgumburgum, ha nem sikerül a döbbenetes és felháborító mennyiségű közpénzt felemésztő kampánnyal megtámogatott kvótareferendum, de azért ez túlzás. A Fidesz-frakció szóvivője ugyanis a következőket találta mondani, és jól figyeljenek:
Azok, akik tüntetnek és bojkottot hirdetnek az október 2-i népszavazásra, valójában igent szeretnének mondani a kényszerbetelepítésre, de nem merik ezt felvállalni.

Komolyan ezt mondta, az MTI is kiadta a hírt.

Halász János ezek után érzemi húrokat kezdett pengetni, ami, ha lehet, még kínosabb, mint ez előzőek. Azt mondta:

Aki szereti Magyarországot, egy hét múlva menjen el és szavazzon nemmel a kényszerbetelepítésre. Egy erős, érvényes és sikeres népszavazás eredménye a következő kormányokra is érvényes lesz, és hatására Brüsszelnek is meg kell változtatnia a betelepítési politikáját - magyarázta a fideszes politikus.

Hatgólos döntetlen a Ferencváros-Újpest derbin

2016.09.25. 10:50
MTI Fotó: Kovács Tamás
A címvédő Ferencváros 3-3-as döntetlent játszott a vendég Újpest FC-vel a labdarúgó OTP Bank Liga szombati, 11. fordulójának zárómérkőzésén.

A lila-fehérek legutóbb 1994 augusztusában tudtak három gólt szerezni az FTC vendégeként. Ezt megelőzően 2010-ben, az Újpest 6-0-s sikerét hozó rangadón született hat gól ebben a párosításban. A két csapat 1932, 1939, 1942, 1952 és 1967 után hatodik alkalommal játszott 3-3-as döntetlent egymással az NB I-ben.

OTP Bank Liga, 11. forduló: Ferencvárosi TC-Újpest FC 3-3 (1-2)

Groupama Aréna, 11 760 néző, v.: Kassai
gólszerzők: Djuricin (11.), Leandro (60.), Pávkovics (65., öngól), illeve Diarra (20.), Balogh B. (38., 52. - a másodikat tizenegyesből)
sárga lap: Pintér Á. (45+2.), Nagy D. (52.), Djuricin (66.), Leandro (84.), illetve Nagy G. (45.), Diarra (68.), Pávkovics (74.)

Ferencváros:
-----------
Dibusz - Dilaver, Leandro, Cukic, Ramírez - Nagy D., Gera - Rju (Csernik, 65.), Hajnal (Radó, a szünetben), Lovrencsics (Pintér Á., 27.) - Djuricin

Újpest:
------
Balajcza - Nagy T. (Nagy G., 23.), Kecskés, Pávkovics, Mohl - Windecker, Cseke, Bardhi, Balogh B. - Diarra (Andric, 73.), Angelov (Lázok, a szünetben)

A Ferencváros nagy helyzetével kezdődött a derbi, de Nagy Dominik elhibázta a lehetőséget, ám kisvártatva az osztrák Marco Djuricin megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A folytatásban is az FTC-nek voltak helyzetei, a mali Souleymane Diarra révén mégis az Újpest volt eredményes, aztán Balogh Balázs előbb a kapufát találta el, majd egy szép támadás végén a hálóba fejelt, így az Újpest 2-1-re vezetett a szünetben.
A második félidőt jól kezdték a vendégek, és mivel a Rju Szung Vu kezezése miatt jogosan megítélt büntetőt Balogh értékesítette, hamarosan már két találattal jobban álltak. Leandro a 60. percben csökkentette a Ferencváros hátrányát, és ez olyan lendületet adott a hazaiaknak, hogy - Pávkovics Bence öngóljának köszönhetően - kisvártatva egyenlítettek (3-3).
A váltakozó játékot hozó derbi igazságos döntetlennel zárult.

Kézilabda-BL - Döntetlennel kezdett a Veszprém

2016.09.24. 21:27
A kölni küzdőtér – itt rendezik a Bajnokok Ligája végjátékát, ide jutna el negyedszer is a Veszprém - Fotó: Getty Images/Sascha
 A legutóbbi idényben döntős Telekom Veszprém 24-24-es döntetlent játszott a Flensburg otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek nyitófordulójában, szombaton.

Bajnokok Ligája, A csoport, 1. forduló: Flensburg-Handewitt (német) - Telekom Veszprém 24-24 (10-13)

A várakozásoknak megfelelően rendkívül szoros csatát láthatott a közönség, sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a játékrész hajrájában a Veszprém, elsősorban a négygólos Momir Ilicnek, és Mikler Roland kapus remek védéseinek köszönhetően, három góllal ellépett.

A fordulást követően mindössze tíz perc után hatgólosra nőtt a magyar előny, azonban ezt egy rövidzárlat követte, ebben az időszakban pedig kettőre feljött a Flensburg. Xavi Sabaté időkérése után rendezte sorait a magyar bajnok, s szűken ugyan, de vezetett.
A végjáték drámai küzdelmet hozott: a Veszprém egygólos előny birtokában, emberhátrányban bő negyven másodperccel a vége előtt támadhatott. Az időkérés után a magyar csapat a kapusa nélkül akarta eldönteni a találkozót, de labdát veszített, a Flensburg pedig egy üres kapus góllal pontot mentett.

csütörtökön játszották:
Schaffhausen (svájci) - Bjerringbro-Silkeborg (dán) 24-25 (12-10)
vasárnap játsszák:
Wisla Plock (lengyel) - Barcelona (spanyol) 18.00
THW Kiel (német) - PSG (francia) 19.30

B csoport:
Meskov Breszt (fehérorosz) - Kielce (lengyel) 24-29 (14-11)
később:
Celje (szlovén) - PPD Zagreb (horvát) 18.30
Kristianstad (svéd)-Vardar Szkopje (macedón) 16.15
MOL-Pick Szeged - Rhein-Neckar Löwen (német) 17.00

A két csoportból az első helyezettek egyből a negyeddöntőbe jutnak, a 2-6. helyezettek a nyolcaddöntőben folytatják.