Előfizetés

Dárdaiék játszották a forduló mérkőzését

2016.09.26. 07:59
Dárdai elégedetlen a sok kapott góllal FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES
A Dárdai Pál által edzett Hertha BSC és az Eintracht Frankfurt játszotta egymás ellen a forduló mérkőzését a német labdarúgó-bajnokság ötödik körében.

A frankfurti együttest a magyar szakember korábbi berlini csapattársa, és a mai napig jó barátja, Niko Kovac irányítja. A két tréner a kezdés előtt és a lefújás után is szívélyes öleléssel köszöntötte egymást, a kilencven perc alatt azonban nyoma sem volt a barátságnak, a két csapat nagyon pörgős, kemény, fordulatokban gazdag találkozóval szórakoztatta a közönséget.

A vendég Hertha szerezte az első gólt, a frankfurtiak 2-1-re fordítottak, majd 3-2-re ismét a fővárosiak vezettek, az Eintracht a 92. percben Michael Hector találatával alakította ki a 3-3-as végeredményt. A házigazdáknál Huszti Szabolcs 70 percet játszott, sárga lapot kapott.

„A közönség remekül szórakozott, én nem éreztem ennyire jól magam a kispadon, nagyon sokat öregednek az edzők egy ilyen mérkőzésen” – mondta a lefújás után Niko Kovac, a hazaiak szakvezetője.

„Túl sok gólt kaptunk, megszereztük a vezetést, irányítottuk a mérkőzést, aztán minden megváltozott, ebből tanulnunk kell, szép gólokat szereztünk, muszáj elfogadnunk a döntetlent” – értékelt Dárdai Pál.

Kleinheisler László egy félidőt játszott a Darmstadt csapatában, a válogatott futballistát taktikai okokból cserélték le, miután játékostársát, Leon Guwarát az első játékrész hajrájában kiállították, a Darmstadt a második 45 percben védekezőbb stílusra váltott, de ez sem segített, 1-0-ra nyert az Augsburg. A győztes csapatot az a Dirk Schuster irányította aki a harmadik vonalból az első osztályig vezette a darmstadtiakat.

A két meglepetéscsapat mérkőzésén a Köln hazai pályán 1-1-es döntetlenre végzett a Gulácsi Péterrel a kapuban pályára lépő RB Leipzig ellen. A találkozó negyedórás késéssel kezdődött, mert a kölni drukkerek ülősztrájkkal tiltakoztak a lipcsei klub – német hagyományoktól eltérő - gazdaságpolitikája ellen, és a csapat busza nem jutott be időben a stadionba. A végeredmény már a 20. percben kialakult, ekkor egyenlítettek a vendégek. A kölniek a két nagyágyú, a Bayern München és a Borussia Dortmund mögött a harmadik helyen állnak a tabelláán.

Szalai Ádám nem lépett pályára a Hoffenheimben korábbi csapata, a Schalke 04 ellen, a találkozón a futballista mostani munkaadója nyert 2-1-re.

A Bayern München ismét annyit adott ki magából, amennyi a sikerhez kellett. Hiába futottak tíz kilométerrel többet a Hamburg játékosai, a bajorok Joshua Kimmich 88. percben szerzett góljával 1-0-ra nyertek. Ez a mérkőzés volt Bruno Labbadia búcsúmeccse a hamburgi kispadon, vasárnap a klub bejelentette, hogy megvált az 50 éves szakembertől, miután a csapat nem nyert egyetlen mérkőzést sem eddig.

Bundesliga, 5. forduló

Péntek: Dortmund-Freiburg 3-1. Szombat: Mainz-Leverkusen 2-3, Hamburg-Bayern München 0-1, Augsburg-Darmstadt 1-0, Frankfurt-Hertha BSC 3-3, Mönchengladbach-Ingolstadt 2-0, Bremen-Wolfsburg 2-1. Vasárnap: Hoffenheim-Schalke 04 2-1, Köln-RB Leipzig 1-1. Az élcsoport: 1. Bayern München 15 pont, 2. Borussia Dortmund 12, 3. 1. FC Köln 10,…5. Eintracht Frankfurt 10., 6. Hertha BSC 10, 7. RB Leipzig 8, …9. Hoffenheim 7, …14. Darmstadt 4.

Labdarúgó NBI - Érzelmek hullámvasútján

H. Sz.
2016.09.26. 07:50

Fordulatos, gólgazdag mérkőzést követően osztozott meg a pontokon a Ferencváros és az Újpest a labdarúgó NB I szombat esti rangadóján. A 11. fordulóban ismét nyert, s megőrizte listavezető pozícióját a Vasas, a tabella utolsó helyén szerénykedő diósgyőri csapatnál ugyanakkor több játékos visszaadta a mezét az újabb vereséget követően.

A háromhetes szünet előtti forduló kérdése volt, hogy az utóbbi héten két vereséget elszenvedő Vasas megőrzi-e éllovas pozícióját a folytatás előtt, illetve az is, hogy tud-e újat mutatni a hétközi körben a tabella utolsó helyére visszaeső diósgyőri csapat. S akkor még nem is beszéltünk a derbiről…

Az Illovszky-stadionba kilátogatók az első játékrészben talán már lemondtak az elsőségről, hiszen a Mezőkövesd abszolút tartotta a lépést a listavezető hazai egylettel. A fordulatot egy közelről értékesített lehetőség jelentette, majd a gólszerző Ádám Martin a szünet után is eredményes tudott lenni, így újra felszabadultan, teher nélkül futballozhattak a házigazdák. A vendégeket dicséri, hogy 3-0-nál is megvoltak a lehetőségeik, újabb gólnak azonban a tetszetősen játszó vendéglátók örülhettek: a vége 4-0 lett, a Vasas a pontvadászat első harmadánál vezeti a bajnokságot.

Kevésbé volt ünnepi a hangulat Miskolcon. A DVTK a Debrecen ellen is gyengén és eredménytelenül futballozott, különösen az első 45 percben. „Az biztos, az első félidővel nem tudok elszámolni. Az utóbbi idők játéka után kijön sok ezer ember a stadionba, és szurkol a csapatnak, és mégis lemegy úgy 45 perc, hogy nincs egy szabálytalanság, nincs egy keményebb belépő, és nem látszik, hogy melyik a hazai csapat – összegzett Horváth Ferenc, a DVTK vezetőedzője. – Nagyon nehéz azonosulnom azzal, hogy a csapatom úgy játszik, mint egy lánycsapat. Ezek után jött a második félidő, ahol teljesen más DVTK-t láthattunk, egy olyat, amelyik az életéért futballozik, ahogy a nulladik perctől kellett volna – idézi a szakembert a klub honlapja.

Az elégedetlen hazai szurkolók közül a lefújást követően többeket a biztonsági szolgálat embereinek kellett megfékezni, amikor a vert sereg tagjai kimentek a drukkerekhez. Eleget téve az elégedetlenkedők kérésének, több labdarúgó visszaadta a mezét: talán a borsodiaknak jön a legjobbkor a bajnoki szünet.

A bajnokság első periódusát fővárosi rangadó zárta: hat gólt, hazai szinten kiemelkedő nézőszámot és a pártatlan szemlélő számára is érdekes, fordulatos összecsapást hozott a zöldek és a lilák derbije. Az 1-0-nál még vezető, majd 1-3-ról egyenlítő Ferencváros trénere, Thomas Doll érthetően sokallta a bekapott három gólt. „Ebben a szezonban túl sok gólt kapunk… A Vasas és a Mezőkövesd ellen kettő-kettő, az Újpest ellen három… Ez az, ami nagyon idegesít. Egy-hármas eredménynél nagyszerű morális tartást tanúsított a csapat.” – idézi a trénert az FTC honlapja.

Miután a második játékrész elején, kétgólos előnye birtokában az ellenfél fölé emelkedett az Üllői úton 1994 után újra háromszor eredményes Újpest, a gárdát felkészítő Nebojsa Vignjevic nem tudott maradéktalanul örülni a bajnokcsapat otthonában végül megszerzett pontnak. „Nem vagyok elégedett a döntetlennel, ezt a meccset meg kellett volna nyernünk. A 3-1-es vezetésünk tudatában elkezdtünk teljesen máshogy futballozni, mint addig, és ennek hamar meg is lett a következménye. A mai összecsapás egy különösen fájdalmas lecke volt a játékosaimnak arról, hogy a győzelemhez 90 percen keresztül kell koncentrálni.”

A kluboknak lesz ideje kielemezni az első harmad történéseit, a nemzeti válogatott közelgő világbajnoki-selejtezője miatt ugyanis hetekig az utolsó játéknap volt a szombati az élvonalban. A bajnokság október 15-én, a 12. fordulóval folytatódik.