Bundesliga;Hertha BSC;5.forduló;Eintracht Frankfurt;

2016-09-26 07:59:00

Dárdaiék játszották a forduló mérkőzését

A Dárdai Pál által edzett Hertha BSC és az Eintracht Frankfurt játszotta egymás ellen a forduló mérkőzését a német labdarúgó-bajnokság ötödik körében.

A frankfurti együttest a magyar szakember korábbi berlini csapattársa, és a mai napig jó barátja, Niko Kovac irányítja. A két tréner a kezdés előtt és a lefújás után is szívélyes öleléssel köszöntötte egymást, a kilencven perc alatt azonban nyoma sem volt a barátságnak, a két csapat nagyon pörgős, kemény, fordulatokban gazdag találkozóval szórakoztatta a közönséget.

A vendég Hertha szerezte az első gólt, a frankfurtiak 2-1-re fordítottak, majd 3-2-re ismét a fővárosiak vezettek, az Eintracht a 92. percben Michael Hector találatával alakította ki a 3-3-as végeredményt. A házigazdáknál Huszti Szabolcs 70 percet játszott, sárga lapot kapott.

„A közönség remekül szórakozott, én nem éreztem ennyire jól magam a kispadon, nagyon sokat öregednek az edzők egy ilyen mérkőzésen” – mondta a lefújás után Niko Kovac, a hazaiak szakvezetője.

„Túl sok gólt kaptunk, megszereztük a vezetést, irányítottuk a mérkőzést, aztán minden megváltozott, ebből tanulnunk kell, szép gólokat szereztünk, muszáj elfogadnunk a döntetlent” – értékelt Dárdai Pál.

Kleinheisler László egy félidőt játszott a Darmstadt csapatában, a válogatott futballistát taktikai okokból cserélték le, miután játékostársát, Leon Guwarát az első játékrész hajrájában kiállították, a Darmstadt a második 45 percben védekezőbb stílusra váltott, de ez sem segített, 1-0-ra nyert az Augsburg. A győztes csapatot az a Dirk Schuster irányította aki a harmadik vonalból az első osztályig vezette a darmstadtiakat.

A két meglepetéscsapat mérkőzésén a Köln hazai pályán 1-1-es döntetlenre végzett a Gulácsi Péterrel a kapuban pályára lépő RB Leipzig ellen. A találkozó negyedórás késéssel kezdődött, mert a kölni drukkerek ülősztrájkkal tiltakoztak a lipcsei klub – német hagyományoktól eltérő - gazdaságpolitikája ellen, és a csapat busza nem jutott be időben a stadionba. A végeredmény már a 20. percben kialakult, ekkor egyenlítettek a vendégek. A kölniek a két nagyágyú, a Bayern München és a Borussia Dortmund mögött a harmadik helyen állnak a tabelláán.

Szalai Ádám nem lépett pályára a Hoffenheimben korábbi csapata, a Schalke 04 ellen, a találkozón a futballista mostani munkaadója nyert 2-1-re.

A Bayern München ismét annyit adott ki magából, amennyi a sikerhez kellett. Hiába futottak tíz kilométerrel többet a Hamburg játékosai, a bajorok Joshua Kimmich 88. percben szerzett góljával 1-0-ra nyertek. Ez a mérkőzés volt Bruno Labbadia búcsúmeccse a hamburgi kispadon, vasárnap a klub bejelentette, hogy megvált az 50 éves szakembertől, miután a csapat nem nyert egyetlen mérkőzést sem eddig.

Bundesliga, 5. forduló

Péntek: Dortmund-Freiburg 3-1. Szombat: Mainz-Leverkusen 2-3, Hamburg-Bayern München 0-1, Augsburg-Darmstadt 1-0, Frankfurt-Hertha BSC 3-3, Mönchengladbach-Ingolstadt 2-0, Bremen-Wolfsburg 2-1. Vasárnap: Hoffenheim-Schalke 04 2-1, Köln-RB Leipzig 1-1. Az élcsoport: 1. Bayern München 15 pont, 2. Borussia Dortmund 12, 3. 1. FC Köln 10,…5. Eintracht Frankfurt 10., 6. Hertha BSC 10, 7. RB Leipzig 8, …9. Hoffenheim 7, …14. Darmstadt 4.