Az MTK Facebook-oldalán közölte először az új stadionról készült, sok szurkoló számára sokkoló képeket. A stadion - a szó legszorosabb értelmében - betonkolosszushoz hasonlít, mert mindkét oldalról hatalmas betonfal övezi. A sajátságos építészeti megoldás több mint 6,5 félmilliárd – más források szerint nyolcmilliárd – forintba került.
„Külföldön egy ekkora stadiont felépítenek egy, maximum kettő hónap alatt. A kapuk mögötti betonfalak olyanok, mint a börtönben…” – utalt az alig 5000 néző befogadására alkalmas létesítményre egy hozzászóló a közösségi portálon.
A fal funkcióját tekintve egyébként napok óta szüntelenül zakatol a látottakat véleményezők fantáziája: egyesek a kínai nagy fal, az Index szerkesztősége szerint a Siratófal hű mását vélték felfedezni. Deutsch Tamás, az MTK elnöke a zsurnaliszták véleményét egyenesen "zsidózásként" élte meg, erről tanúskodik legalábbis a téma kapcsán általa közölt cikk felkonferálása.
Noha a világ legtöbb labdarúgó-arénájában inkább több ezer szurkoló befogadására alkalmas nézőtér látható a focikapuk mögött, nem példátlan azonban az új Hidegkutiban alkalmazott betonfalas megoldás. A spanyol második vonalban szereplő Rayo Vallecano stadionjában az egyik kapu mögött „szponzorfal” tornyosul: ráadásul, ha csak ezt a példát vesszük alapul, ott is viszonylag közel a játéktérhez. Merthogy a kék-fehérek által közölt két kép alapján az új Hungária körúti pályán is „félelmetesen” közel van a fal – egyesek szerint már-már balesetveszélyt jelentő módon.
„A csalhatatlan véleményt alkotók fotó alapján mondanak megfellebbezhetetlen, megmosolyogtató véleményt. Nos, ezzel szemben azt állítom, hogy ez a stadion fantasztikus! Azokról a marhaságokról, hogy majd nekifutnak a játékosok a falnak, meg visszapattan a labda, nincs értelme érdemben vitázni. Ezt komolyan elhiszi valaki? Talán érdemes lenne előtte megnézni, nem?” – tette fel a kérdést a közösségi portálon Stern Péter, az MTK Baráti Kör elnöke. Szavait egyébként a klub hivatalos oldala is átvette.
Egy, a Népszava által megkérdezett, neve elhallgatását kérő MTK-drukker nem érti, miért most támadják az MTK-t, hiszen az aréna – bárki számára elérhető – látványtervein már 2015 októberében is látható volt az ominózus betonfal. A futballbarát véleménye szerint az MTK közönsége szkeptikus ugyan a látottak után, s csalódott a támadások miatt, de azok, akik a régi arénába is kijártak, kilátogatnak majd a gárda új otthonába is.
A közönség jelen állás szerint október 13-án veheti birtokba először a 2015 óta épülő új Hidegkutit. Indokolt az óvatosabb megfogalmazás, hiszen a portugál Sporting vendégjátékának időpontját korábban kétszer módosították: előbb a válogatott szereplése miatt átírt versenynaptár, legutóbb a zsidó vallási ünnep, a jom kippur miatt változott a dátum.
Deutsch az építkezés félidejében különleges stadiont, benne az MTK átlagos nézőszámához képest kissé bátor – a bőven ezer alatti átlaggal szemben mintegy 4000 főnyi – átlagnézőszámot ígért. A már átadása előtt több „botrányba keveredő” pályához mindenesetre „hírhedt” kivitelező dukált: a ZÁÉV Építőipari Zrt. és a West Hungária Bau.
Utóbbi cég leánya vásárolta meg Orbán vejétől, Tiborcz Istvántól a városi világításokról elhíresült Elios Zrt.-t, de a vállalat neve a több csúszással, végül dupla költségből elkészült, a korrupciós ügyekkel kapcsolatban is összemosott Várkert Bazár kapcsán is ismerős lehet.