csoportkör;Labdarúgó Európa Liga;2. forduló;

2016-09-30 07:54:00

EL: Prágában is elbukott az Inter

Váratlan vereséget szenvedett az Internazionale a Sparta Praha otthonában a labdarúgó Európa-liga csoportkörének második fordulójában.

A csehek az első perctől sokkal motiváltabban és jobban játszottak ellenfelüknél: 2-0-s hazai vezetésnél a vendégek csökkentették a különbséget, de a 75. percben Ranocchia kiállítása (második sárga lap) miatt emberhátrányba kerültek, és egy perccel később Holek révén a prágaiak eldöntötték a találkozót (3-1). A prágaiakk utolsó öt hazai kupameccsükön nem szenvedtek vereséget, ha olasz együttessel találkoztak. Az Internazionale második csoportmérkőzésén is kikapott.

A másik meglepetés Izraelben született, ahol a Hapoel Beer-Sheva a Debrecenből szerződtetett Korhut Mihállyal a soraiban gól nélküli döntetlent játszott az angol Southamptonnal. A magyar légiósnak a 25. percben volt egy lövési kísérlete, de a labda elkerülte a kaput.

Szintén kevesen gondolták volna, hogy a Villarreal nem nyer a Steaua Bucuresti vendégeként. Az 1-1-es végeredménynél is nagyobb meglepetés a találkozó képe, a hazaiak ugyanis többet birtokolták a labdát és veszélyesebben is játszottak esélyesebb ellenfelüknél.

A többi találkozón elmaradt a szenzáció, a Fiorentina kiütötte a Karabak csapatát, a Schalke is papírforma győzelmet aratott a Salzburg ellen. A csoport másik találkozóján a Nice az 5-2-es vereség ellenére nagy csatát vívott a Krasznodarrall.

A befejeződött meccseken két vendéggyőzelem született: a Mainz 3-2-re bizonyult jobbnak a Gabalánál, a PAOK Szaloniki pedig 2-1-re tudott nyerni a Slovan Liberec otthonában.