A szövetség vállalta, hogy 1000 szemüveget készít, adományoz hátrányos helyzetű gyermekeknek, az első 100 darab már célba is ért. A vállalkozás azonban nehéz, hiszen kevés a szemorvos és közülük is alig vállalkoznak arra, hogy tiszteletdíj nélkül vidékre utazzanak szűrni.
Az alapítvány két évvel ezelőtt indította el tíz településen a "Szegények patikája" programját. Akkor derült ki, hogy a rosszul táplált gyerekek számára olykor a gyógyszernél is fontosabb a szemüveg. A homályosan látó fiataloknak ugyanis az állam már nem segít. Hiába tehetségesek, ha rosszul látnak, nem tudnak tanulni és szinte biztos, hogy felnőttként csak segéd-, vagy közmunkások lehetnek.
2009-ben megszűnt a támogatás a 6 dioptriánál jobban látók lencséire és kereteire, ezzel az állam a rászorulók 90 százalékát elzárta az olcsó szemüveghez jutás lehetőségétől. Akiknek elve járna ingyen szemüveg, azok sem jutnak hozzá, mert ilyet - nagyon korlátozott számban - csak Budapesten készítenek. A létminim alatt, illetve annak környékén tengődő családoknak viszont nincs arra pénzük, hogy vizsgálatra, majd a kész szemüveget felpróbálni a fővárosba utazzanak.
A civil szervezet így megkereste a Magyar Látszerész Szövetséget, ahol úgy döntöttek, segítenek. Sőt, idén már nem csupán ingyen szemüvegekkel, hanem mint azt Tóbiás Richárd, az 500 fős szervezet elnöke bejelentette, az október 1-jén kezdődött Látás Hónapjának intézményi részvételi díjának egy részét is erre a programra szánja a szövetség.
A pénz persze kevés arra, hogy gyermekszemészt, esetleg rezidenst fizessenek, eljussanak a legszegényebb településekre szűrni, ezért a GYEA további támogatókat keres az akcióhoz.