magyar válogatott;magyar-svájci;

2016-10-07 22:46:00

Magyar-svájci - A 89. percben veszítettük el a meccset (Fotók)

A májusi, Elefántcsontparttal szembeni barátságos mérkőzés és a labdarúgó Európa-bajnokság óta péntek este, Svájc ellen először játszott hazai közönsége előtt a magyar válogatott. A Népligetben már órákkal a mérkőzést megelőzően is volt minden, mi futballmeccsre emlékeztet: hangos indulótól zengett az aluljáró, a közeli vendéglátóhely mellett görögtűz füstje szállt, s nemzeti színű sálakat, zászlókat lengetett a szél, amerre a szem ellátott. A mérkőzés állása az első félidő végén 0-0 volt, a második félidőben viszont egymást követték a gólok. Az állás 2-2-vel a 89. percig döntetlen volt, akkor azonban a svájciak átvették a vezetést, így válogatottunk 2-3-mal vereséget szenvedett a vendég csapattól a világbajnoki selejtezőmérkőzésén. A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

A gól nélküli első félidőt követően a vendégek Lang Ádám hatalmas hibáját kihasználva az 51. percben Haris Seferovic révén szereztek vezetést, két perccel később azonban Szalai Ádám egyenlített. A vendégek a 67. percben Ricardo Rodríguez kapásgóljával kerültek újra előnybe, ám a 72. percben Szalai második találatával ismét egyenlő lett az állás. A hajrában mindkét gárda a győzelemért támadott, végül a svájciak a csereként beállt Valentin Stocker révén megszerezték a három pontot érő gólt. A két mérkőzésen egy pontot gyűjtött magyar válogatott hétfőn Rigában Lettország vendégeként lép pályára.

Teltház volt

Aki nem lépett időben, bizony jegy nélkül maradt: a Svájc elleni, októberi világbajnoki-selejtezőre már hetek óta nem lehetett belépőt kapni, így volt, aki a kezdés előtt alig egy órával még „Jegyet veszek” feliratú táblával és felkiáltással próbálkozott. Közben a villamosmegállóval szembeni ivóknál már fél 7 magasságában örömtüzek gyúltak – hogy a hangoskodók előre ittak-e a medve bőrére, az úgyis csak a selejtezősorozat végén derül ki.

Bíztunk a válogatottban

Az esélyeket illetően óvatosan fogalmaztak a Népszava által megkérdezett drukkerek. Róbert két gyermekével Szentgotthárdról vállalta az utazást azért, hogy szurkoljanak a nemzeti tizenegynek. „Rendszeresen járunk a válogatott meccseire, így nincsenek eltúlzott várakozásaink: a Svájc elleni 2-1 után Lettországban 1-0-ra nyerünk – mondta a családapa. - A vb-szereplést illetően, ha optimista vagyok, azt mondom sikerül, reálisan nézve azonban tény, hogy ezúttal nehezebb lesz a kvalifikáció, mint az Eb-re.”

Aki nem hozott, a kezdés előtt még vehetett sálat FOTÓK: MOLNÁR ÁDÁM

A 13 éves Csaba első válogatott meccsére érkeze családjával, barátaival Békéscsabáról. A fiatalember szerint „jó lenne”, ha kvalifikálnánk magunkat a vb-re; szerinte ezért a következő hónapokban Dzsudzsák és Böde teheti a legtöbbet.

Csaba (balra) és barátai Bödében és Dzsudzsákban bíznak

A bizalom tehát töretlen a szurkolók részéről, ilyen előzmények után 22 ezer ember várta reménykedve a kezdő sípszót.

Nincs meglepetés Storck kezdőcsapatában
Bernd Storck elöl Szalai Ádámnak szavazott bizalmat, mögötte Stieber Zoltán, Kleinheisler László és Dzsudzsák Balázs támogatja majd a támadásokat.  Egy órával a kezdés előtt a Groupama Arénába egyelőre még csak szállingóznak a hazai drukkerek, nyugodt a hangulat.