Levelezés;Gyurcsány Ferenc;Sukoró-per;

2016-10-14 12:53:00

Gyurcsány szolidaritást vállalt a Sukoró-per vádlottjaival - Fotó!

Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke a bíróságon vállalt szolidaritást a koncepciós Sukoró-per vádlottjaival. A volt miniszterelnök Facebook-oldalán egy képet is közzétett, amint a másodfokú tárgyaláson ülnek Molnár Csabával.

Ma kezdődött másodfokon a Sukoró-per tárgyalása. Nézőként mi is megjelentünk Molnár Csabával váratlanul a Szegedi Ítélőtáblán, hogy szolidaritásunkat fejezzük ki az ártatlanul meghurcolt vádlottak mellett - írta Gyurcsány közösségi oldalán.

Az ügyet október 14-től 26-ig négy napon tárgyalja a táblabíróság. A per  előzménye, hogy az állam képviseletében eljáró MNV 2008. július 30-án kötött - egy tervezett turisztikai beruházáshoz kötődő - telekcsere-szerződést egy külföldi befektetői csoport képviselőjével, Joav Blum izraeli-magyar üzletemberrel. A Központi Nyomozó Főügyészség emiatt 2009 áprilisában nyomozást indított. A Fővárosi Ítélőtábla 2011. június 13-án jogerősen semmisnek mondta ki a szerződést, azzal, hogy vissza kell állítani az eredeti állapotot. A vádirat szerint a beruházással összefüggő telekcsere-szerződés teljesülése esetén 1,294 milliárd forint kár érte volna az államot.

A Szolnoki Törvényszék tavaly szeptemberben négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte Tátrai Miklóst, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. volt vezérigazgatóját a Sukoró-ügyként ismertté vált perben, Császy Zsolt, a cég volt értékesítési igazgatója pedig halmazati büntetésként 3 év 6 hónap letöltendő börtönt kapott. A bíróság az első- és a másodrendű vádlottat különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének kísérletében mondta ki bűnösnek. Császy Zsoltot mint bűnsegédet ítélték el a cselekmény miatt, és magánokirat-hamisításban is bűnösnek találták.

Markó Andreát, a Pénzügyminisztérium volt szakállamtitkárát és F. Zsolt értékbecslőt felmentették. V. Bálint ügyvédet kétrendbeli közokirat-hamisítás miatt pénzbüntetésre ítélték, amely az összesen 600 ezer forint meg nem fizetése esetén fogházbüntetésre változik.

A Sukoró-perről bővebben itt olvashat!

"Az eljárás nem rólunk szólt, hanem a politikáról"
Ezt tavaly szeptemberben mondta lapunknak Császy Zsolt, amikor a Szolnoki Törvényszéken kihirdették az ítéletet. A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. volt értékesítési igazgatója elmondta: azt sem érti, miért lettek "lecibálva" Szolnokra, hiszen az Alkotmánybíróság visszamenőlegesen megállapította: alkotmányellenes az a jogszabály, amely az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnökének biztosította az ügyáthelyezés lehetőségét. Az MNV volt értékesítési igazgatója kiemelte: fél attól, hogy a mostani ítélet nem is a bíróság saját döntése volt, hanem valami sokkal nagyobb erőé.