Beírók;házkutatás;Energiaklub;Norvég Civil Alap;

Korábbi felvétel a rendőrségi házkutatásról. FOTÓ: Népszava

- Házkutatást tartott az Energiaklubnál a NAV

Bejelentés nélküli házkutatást volt tegnap az Energiaklubnál - írta honlapján a civilszervezet. A pénzügyőrök elvitték az egyik nemzetközi támogatású projekt iratait, szerződéseit és más, a programmal kapcsolatos iratokat. Az Energiaklub a határozat ellen panaszt nyújt be az illetékes hatóságnál.

"A mai napon, 2016. október 13-án újabb "kényszerintézkedést" szenvedtünk el: reggel váratlanul és előzetes bejelentés nélkül házkutatást tartott az Energiaklub irodájában a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Közép-magyarországi Bűnügyi Igazgatósága. Az eljárás tárgya és célja számunkra nem ismert - egyelőre annyit tudunk, hogy a vizsgálat ismeretlen tettes ellen zajlik, és a vizsgálatot megindító határozat szerint "az eljárás eredményessége és a tényállás tisztázása érdekében szükséges" az Energiaklub "Klímaválasz - Kapacitásfejlesztés a helyi klímaadaptációért" elnevezésű projektjének átvizsgálása is" - idézi a hvg.hu az Energaiklub közleményét, amit úgy folytatnak: a norvégiai, izlandi és lichtensteini támogatásból megvalósult projektet 2016 áprilisában sikeresen lezártuk. A projektről 4 havonta beszámoltunk a támogatást kezelő szervezetnek: a nemzetközi, de szentendrei székhelyű Regional Environmental Center-nek, amely az összes beszámolónkat rendben lévőnek találta. 2016 szeptemberében egy nemzetközi auditor részletekbe menő vizsgálatot hajtott végre a projektben részt vevő szervezeteknél, melynek során információnk szerint mindent rendben találtak.

A pénzügyőrök elvitték az egyik nemzetközi támogatású projekt iratait, szerződéseit és több mint 300 számláját, illetve a projektvezető, a projekttel kapcsolatos levelezését,  de azt nem közölték, hogy az eljárás tárgya és célja számunkra micsoda.

Az Energiaklub a határozat ellen panaszt nyújt be az illetékes hatóságnál.

Az egyéves projektben több mint 140 önkormányzati döntéshozó, képviselő és tisztségviselő, valamint civil szervezet vett részt az ország négy régiójának közel 100 településéről. A projekt keretében megvalósított tréningsorozat arról szólt, hogy hogyan lehet felkészülni az éghajlatváltozás hatásaira települési szinten. A résztvevők végiggondolták, hogy a településüket hogyan érinti az éghajlatváltozás, melyek a legsérülékenyebb területek és ezeken a területeken ők saját hatáskörben milyen intézkedéseket tudnak hozni. A nagy sikert aratott projekt az első, hiánypótló települési alkalmazkodási képzéssorozat volt Magyarországon - emlékeztet a portál.

MSZP: újabb civileket vettek elő Orbán fekete listájáról
A Lázár János vezette Miniszterelnökség évekig titkolta, de már tudjuk, hogy Orbán Viktor személyesen rendelte el a civil szervezetek ellen kormányzati hadjáratot, Németh Szilárd pedig azt is elismerte, hogy a Norvég Alap támogatásaiból működő civilek meghurcolása puszta műbalhé - írják a szocialisták közleményükben. Az eddig napvilágot látott információk alapján legalább 35 szervezet neve szerepelhet Orbán fekete listáján, amely a bukott népszavazás és a Népszabadság elhallgattatása után tegnap ismét előkerült: ezúttal az Energiaklub ellen indított támadást a hatalom. A civilek elleni rajtaütésszerű házkutatások demokráciában elfogadhatatlanok, az Orbán-rezsimnek azonban lassan a mindennapjaihoz tartoznak. Bárándy Gergely közérdekű adatigényléssel fordul a Miniszterelnökséghez, hogy lássuk a névsort, lássuk, hogy pontosan mely szervezetekre adott személyesen kilövési parancsot Orbán Viktor - írta az MSZP közleményében.

 

Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke a bíróságon vállalt szolidaritást a koncepciós Sukoró-per vádlottjaival. A volt miniszterelnök Facebook-oldalán egy képet is közzétett, amint a másodfokú tárgyaláson ülnek Molnár Csabával.