Bundesliga;Huszti Szabolcs;7. forduló;

2016-10-17 07:52:00

Huszti hős lehetett volna

Főszerepet játszottak a magyarok a német labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójában. Huszti Szabolcs, az Eintracht Frankfurt magyar légiósa a Bayern München elleni találkozó hőse lehetett volna.

A magyar futballista a 43. percben remek lövéssel alakította 1-1-re az állást a végül 2-2-es döntetlennel zárult találkozón. A második felvonás közepén ismét Huszti került a figyelem középpontjába, egy kisebb lökdösődés végén fejelő mozdulatot tett Renato Sanches irányába, amit a játékvezető sárga lappal büntetett. Mivel Husztinak volt már egy figyelmeztetése, megkapta a piros lapot is, és el kellett hagynia a pályát, a bajorok ekkor már 2-1-re vezettek. A frankfurtiak tíz emberrel is hősiesen küzdöttek és a mexikói Marco Fabian találatával – vélhetően lesről - a 79. percben egyenlítettek.

„Ma úgy küzdöttünk, mint egy igazi csapat, mindenki száz százalékot nyújtott, ennek köszönhetjük ezt a hatalmas sikert – értékelt a lefújás után Niko Kovac vezetőedző, aki együttese teljesítményét vasárnapi szabadnappal jutalmazta. „Nem játszottunk jól, rossz volt a hozzáállásunk, az első 45 percet átaludtuk – mondta Carlo Ancelotti, a bajorok trénere. – Öt-tízperces kihagyások előfordulhatnak egy csapat életében, ezzel nincs gond, de mi egy teljes félidőt átengedtünk az ellenfélnek. Sürgősen változtatnunk kell, mert ennek nem lesz jó vége.”

A Hertha BSC a Borussia Dortmund vendége volt. A mérkőzés már a hét közepén elkezdődött, amikor Dárdai Pál, a berliniek szakvezetője a dortmundi szakvezetőt, Thomas Tuchelt bírálta: a magyar szakember szerint Tuchel nyomást gyakorolt a teljes bírói karra, amikor játékvezetőt bírálta a Leverkusentől elszenvedett vereség után. Dárdai azt mondta, ha az első szabálytalanság után sárga lapot kap egy játékosa, akkor ez dortmundi kollégája miatt történik így. Tuchel erre nem reagált, annyit mondott, nem akart senkit sem befolyásolni, és nagyra értékeli Dárdai munkáját.

A két csapat nem kímélte egymást, többször kíméletlenül beleszálltak egymásba a játékosok, nem csoda, hogy mindkét együttes tíz-tíz emberrel fejezte be a végig feszült hangulatú, 1-1-es döntetlennel zárult találkozót. „Megérdemeltük az egy pontot, a szurkolók jó meccset láttak, ez férfias küzdelem volt, sok párharccal, szeretem az ilyen meccseket, jó teljesítményt nyújtottunk” – jelentette ki Dárdai.

A Hoffenheim Szalai Ádám nélkül nyert 2-1-re és továbbra is veretlen (3 győzelem, 4 döntetlen). A Darmstadt Kleinheisler Lászlóval a soraiban elbukta a Mainz elleni idegenbeli presztízscsatát. A forduló záró találkozóján az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kapuban 1-0-ra győzött a Wolfsburg otthonában.

Bundesliga, 7. forduló: Dortmund-Hertha BSC 1-1, Frankfurt-Bayern München 2-2, Hoffenheim-Freiburg 2-1, Mönchengladbach-Hamburg 0-0, Köln-Ingolstadt 2-1, Augsburg-Schalke 04 1-1, Bremen-Leverkusen 2-1, Mainz-Darmstadt 2-1, Wolfsburg-Leipzig 0-1.

Az élcsoport: 1. Bayern München 17 pont, 2. Köln 15 (12-4), 3. RB Leipzig 15 (12-5).