"Egy kollázsszerű korrajz a könyv műfaja, amely egyben kórrajz is – mondta a Népszavának a szerző, Verebes Krisztina, a mesteredző lánya, akitől nem áll távol az írás, hiszen egyik diplomáját bölcsészkaron, kommunikáció szakon szerezte, és dolgozott is a médiában. – Már apuval együtt terveztük a könyvet, de valamiért mindig húztuk az elkészítését. Lehet, jobb, hogy így alakult."
Verebes József idén, március 13-án, tíz nappal a 75. születésnapja előtt hunyt el.
"Apu betegsége alatt több cikket olvastam róla, ekkor szembesültem azzal, hogy az új generáció mennyire nem ismeri, de akik ismerték, ők is sok valótlanságot írtak róla, ez is motivált abban, hogy megírjam a könyvet, amelyben sok régi idézet mellett 70 új interjú olvasható apu munkatársaival, játékostársaival, korábbi futballistáival, az is kiderül a könyvből, hogy milyen volt a viszonya Mészöly Kálmánnal, és ki miatt jött el játékosként a Fradiból – emelte ki Verebes Krisztina. – A Quaestor-ügybe betegedett bele, nem tudta feldolgozni, ami Győrben történt, ahol pályafutása legnagyobb sikereit érte el. Betegségének időpontja egybeesett a botrány kirobbanásával."
A könyvben természetesen nemcsak az edzőt, hanem Verebes Józsefet, mint embert is megismerhetik az olvasók.
"Mindig nagyon nyíltan és keményen elmondta a véleményét, de sosem veszekedtünk, nem tudom, ezt hogyan csinálta – emlékezett édesapjára a lánya. – Úgy nevelt minket a nővéremmel, hogy mindig a pozitív tulajdonságainkat erősítette, értünk, a családjáért bármire képes volt. Az nem zavarta, ha valamit nem sikerült megcsinálnunk, azt viszont nem tolerálta, ha meg sem próbáltuk."
A szerző és a kiadó úgy tervezik, hogy a labdarúgó NB I tavaszi idényének rajtjára kerül a boltok polcaira a könyv.