A biztonságpolitikai szakértő szerint létezik olyan, hogy valakit hosszú időn át nem tudnak biztonsággal beazonosítani a szolgálatok, de a Pintér Sándor által jegyzett és a Facebookon közzétett levelezésből kiderült, hogy a szaúd-arábiai Ghaith Pharaonról a magyar hatóságok pontosan tudják, kicsoda. Más kérdés, hogy ezt a bizonyítékot Juhász Péternek, az Együtt alelnökének, hiba volt nyilvánosságra hoznia. Az ügyben ugyanis vélhetően elkezdődött a "kiszorítás", ehhez a művelethez pedig a szolgálatoknak időt kellene adni - fogalmazott Tarjányi.
A Magyar Narancs legfrissebb számából derült ki, hogy az FBI és az Interpol által körözött Pharaon érdekeltségébe kerülhetett az Orbán Viktor házával szemközti villa a budai Cinege utcában. A Pharaon-Delta Kft. azt az ingatlant vette meg, amit a miniszterelnök még 2000 körül az Országgyűlés elnökének rezidenciájává akart kialakítani. Pharaon ügyvédje a kormányfő vejével, Tiborcz Istvánnal is kapcsolatban áll. Pharaon a '80-'90-es évek egyik legnagyobb nemzetközi szélhámosa, akit számos ponton hoztak kapcsolatba korrupcióval, sőt, terrorszervezetek finanszírozásával. A szaúdi üzletember a kormánnyal is együtt üzletel, a Magyar Nemzeti Kereskedőházzal közös élelmiszer-nagykereskedelemre szakosodott cége van. Egyebek között márciusban a József nádor téri volt Postabank-székház épülete is a Pharaon Group tulajdonába került. Amikor egy parlamenti vitában felmerült a neve, Orbán kijelentette, a kormány megvizsgálta a szóban forgó személy tevékenységét. "És azt találtuk, hogy az a magyar törvényeknek megfelel, és nemzetbiztonsági kockázatot pedig nem rejt magában Magyarországra nézve."
A Pharaon-ügyről szerdai zárt ülésén a nemzetbiztonsági bizottság is tárgyalt. Németh Szilárd, a testület fideszes elnöke az ülést követően közölte: "Ez a Pharaon nem biztos, hogy az a Pharaon". A kérdés az, kinek az érdekében áll, hogy "ezt az ügyet ilyen formában terítse a közvélemény számára" - fogalmazott Németh. Arra figyelmeztetett, az Együtt alelnöke a közösségi oldalán minősített adatokat tartalmazó nemzetközi iratokat hozott nyilvánosságra, ezért tisztázni kell, hogy ki milyen szándékkal juttatta ki a dokumentumot. Molnár Zsolt, a bizottság MSZP-s elnöke viszont azt mondta, a magyar állami szervek, ha nehézkesen is, de "beazonosíthatóvá tették", és megkezdték annak a személynek a "kiszorítását", akiről azt gondolják, hogy hosszú évtizedek óta körözés alatt áll, és nemzetközi elfogatóparancs van ellene. Jelezte ugyanakkor, hogy a férfi személyi adatairól, a nevéről, születési helyéről ellentmondásosak az információk.
A Juhász által posztolt levelezésből világossá válik, hogy az FBI és az Interpol által kiadott és mai napig érvényben lévő körözésekben csaknem azonos néven, de három születési dátummal szerepel Pharaon, az ujjlenyomatok azonban megegyeznek.