Ferencváros;Vasas;labdarúgó NB I;13. forduló;

2016-10-24 07:50:00

Tovább álmodó éllovasok

A Haladást leszámítva győzni tudtak a labdarúgó NB I éllovasai a 13. forduló szombati mérkőzésein. Az éllovas Vasas Debrecenben nyert, így továbbra is ötpontnyi előnnyel listavezető.

A diósgyőri vereség után házigazdaként csak a győzelem volt elfogadható a bajnoki álmokat dédelgető Videoton számára, ezzel szemben a székesfehérváriak perceken belül hátrányba kerültek. A 21 éves Hahn János góljára a 22 esztendős Géresi Krisztián válaszolt kisvártatva, azonban a sorozatos támadások eredményeképpen Scepovic duplája révén kétgólos előnyhöz jutottak a házigazdák, Szabó János kiállítása után pedig emberelőnybe is.

„Nagyon gyorsan, szinte a semmiből kaptunk gólt a találkozó legelején. Szerencsére egyáltalán nem estünk kétségbe, és szinte rögtön sikerült megfordítanunk a mérkőzést” – nyilatkozta a Videoton honlapjának Anel Hadzic, a hazaiak bosnyák középpályása.

A Kecskés Tamás piros lapja után az 50. perctől kettős emberelőnyben játszó fehérváriak még kétszer találtak a kapuba, s sikerüknek köszönhetően átmenetileg két pontra olvadt a táblázat élén a Vasas előnye. Az angyalföldiek azonban az idei félévben látott formájukban futballoztak Debrecenben. Az eseménytelen első játékrész végén az idény meglepetéscsapata az élvonalban először eredményes Murka Benedek góljával vezetett, így pillanatnyilag a 19 éves Murka az NB I legifjabb gólszerzője.

A térfélcserét követően többet tett a DVSC a sikerért, Holman Dávid egyenlítésnél tovább mégsem jutott a lejtmenetben lévő házigazda. Mahir Saglik a 66. percben újra előnyhöz juttatta a fővárosiakat, akik a hajrára bár többször beszorultak a kapujuk elé, három ponttal térhettek haza a cívisvárosból. Czitkovics Péter volt DVSC-labdarúgóként ma már a Vasas sikeréért küzd, érthetően elégedetten nyilatkozott a vasasfc.hu-nak.

„Remélem, hogy az egykori debreceni sikereimet a Vasassal újra át tudom élni. Ez a célom. Bár a bajnokság kezdete előtt azt tűztük magunk elé, hogy biztonságosan bent maradjunk, és ez ne kerüljön veszélybe, mint tavaly, ám remélem, ennél nagyobb álmaink is lehetnek.”

Ugyancsak a legfényesebb medáltól álmodoznak a Fradinál is, s a szombati, 200. FTC-Kispest kétharmada alapján kijelenthető, nem alaptalanul. Böde Dániel, Hajnal Tamás és Djuricin alig egy óra alatt kényelmes előnyhöz juttatta az időnként tetszetősen játszó bajnokcsapatot – ekkor úgy tűnt, hogy a vendégeket a mérkőzést végigdaloló szurkolótáboruk sem segíti ponthoz. Dorde Kamber majd Lanzafame aztán perceken belül továbbtüzelte a vendégtábort: egy jól eltalált szabadrúgás illetve tizenegyes után 3-2 állt az eredményjelzőn, újabb gólt azonban már nem sikerült beszuszakolni egyik oldalon sem, így három nyeretlen mérkőzés után újra nyerni tudott a Ferencváros.

„A háromgólos vezetésünk talán egy picit túlzás volt a játék képét tekintve, de ha már így alakult, akkor meg kellett volna őrizni, nem pedig azon izgulni az utolsó tíz percen, hogy kiegyenlítenek” – mondta Máté Csaba, az eltiltott Thomas Doll helyett nyilatkozó FTC-edző a fradi.hu-nak.

A nagy rivális Újpest bár kétszer is vezetett a Diósgyőr ellen, a felek őrült gólpárbaj után végül 4-4-re végeztek. Ez volt a lilák negyedik döntetlenje egyhuzamban. A fordulót megelőzően második Haladás válasz nélkül hagyott három gólt Mezőkövesden, így leszorult a dobogóról, míg az MTK Torghelle Sándor révén megnyerte első bajnokiját az Új Hidegkuti Nándor Stadionban, a Gyirmót ellenében.