Barcelona;FTC-Rail Cargo;kézilabda Bajnokok Ligája;Telekom-Veszprém;

2016-10-24 07:51:00

Nem volt esélye a Veszprémnek

Még megszorítani sem tudta a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata a Barcelonát a Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában. Az európai szövetség (EHF) által a játéknap rangadójának nevezett találkozó egyoldalú küzdelmet hozott és magabiztos katalán sikert hozott. A többi magyar BL-induló nyert – az FTC-Rail Cargo női együttese kilenc góllal -, az EHF Kupában egyedül a Debrecen kényszerült búcsúra.

Az ujjsérüléssel bajlódó – korábban tizenkét évig a Barcelonát erősítő – Nagy László mellett Iváncsik Gergő, Gulyás Péter és a betegségéből lábadozó horvát Ivan Sliskovic sem tudta vállalni a játékot a veszprémi együttesben, amely még sosem nyert Barcelonában.

Nehezen lendültek játékba a csapatok, az első gól az ötödik percben született, a korábbi veszprémi játékos, Kiril Lazarov talált a kapuba (1-0). Nyolc percet kellett várni az első veszprémi találatra, amely Renato Sulic nevéhez fűződött (2-1). A veszprémiek a huszadik percig tartották a lépést vendéglátóikkal, de már ekkor is szembetűnő volt, hogy sokkal gyorsabban és könnyebben szerezték góljaikat a házigazdák. A játékrész utolsó tíz percében állandósult a Barcelona 4-5 gólos vezetése, az első harminc perc 16-11-gyel ért véget.

A 34. percben Syprzak révén már 19-12-re vezetett a Barcelona, ekkor úgy tűnt, a kiütéses vereséget sem sikerül elkerülni. Ezután feljavult a veszprémiek védekezése – talán a hazaiak figyelme is lankult egy kicsit -, és a 42. percben Ancsin góljával 21-19-re módosult az eredmény. Jobban viszont nem sikerült csökkenteni a különbséget, a Barcelona az egész mérkőzést végig uralva 26-23-ra győzött és továbbra is száz százalékos a csoportban, a veszprémiek pedig változatlanul várnak az első idegenbeli győzelemre az idei BL-ben.

„Először is szeretnék gratulálni a hazai csapatnak a győzelemhez – mondta a mérkőzés után Xavi Sabaté, a veszprémiek spanyol edzője a klub hivatalos honlapjának. „Sajnos az első félidőben sok rossz lövésünk volt, és ha a Barcelona ellen idegenben nyerni szeretnénk, akkor ez nem fér bele. Büszke vagyok a csapatra és büszke vagyok a szurkolóinkra. Óriási dolog, hogy 500 magyar szurkoló elkísért minket ide.”

A Mol-Pick Szeged korábbi szokását megőrizve ismét a végletekig kiélezett csatát vívott, ezúttal a fehérorosz Breszt ellen. A vendégek kezdtek jobban, 1-0-ra és 2-1-re is vezettek, de később már nem kerültek előnybe. Ennek ellenére rendkívül izgalmas volt a mérkőzés, mert egy kivételtől eltekintve (24. perc: 10-6), egy-két gól volt a különbség a csapatok között. Szerencsére ezúttal a végjátékot is a szegediek bírták jobban, két perccel a vége előtt Balogh Zsolt hetesből 24-22-re alakította az eredményt. Mivel több gól már nem esett, a szegediek megszerezték első hazai győzelmüket az idei sorozatban.

Fantasztikus hajrával nyert a Győri Audi ETO női csapata a Don-Rosztov vendégeként. A 27. percig ugyan elsősorban a magyar bajnoknál volt az előny, ám ekkor a hazaiak fordítottak (12-11), és az első félidőt két gólos vezetéssel zárták (14-12). A második felvonást jobban kezdtek a hazaiak, és fokozatosan növelték előnyüket, a 41. percben már néggyel vezettek (21-17). Ezután rendkívül hatékonyan és jól védekezett a Győr, hat percig nem kapott gólt és a 48. percben egyenlített (22-22). Ezután megint a Rosztov következett, amely nyolc perccel a befejezés előtt három góllal vezetett (25-22). Hektikus és nagyon izgalmas hajrá következett, a győriek az 59. percben vezettek először a második játékrészben (26-27). Korsós Dorina negyven másodperccel a vége előtt kettőre növelte a különbséget, amire a Rosztov már csak egy góllal tudott válaszolni.

Az FTC-Rail Cargo mérkőzésén sokkal kevesebb volt az izgalom: Elek Gábor együttese a dabasi sportcsarnokban az első perctől vezetett az orosz Asztrahanocska ellen, a vendégegyüttes nyáron komoly átalakuláson esett át, hét játékos és a vezetőedző, Jevgenyij Trefilov távozott a klubtól. A ferencvárosiak negyed óra elteltével már öt góllal elhúztak (9-4), ettől kezdve csak a különbség volt kérdéses. A zöld-fehérek 15-10-es első félidő után 32-23-ra győztek.