Primera Division;9. forduló;

2016-10-24 07:55:00

Győzött a Barcelona, de Iniesta megsérült

Az utolsó percekben potyogtak a gólok a spanyol labdarúgó bajnokság szombati, 9. játéknapján. Az Espanyol a 92. percben egyenlített hazai pályáján, Barcelonában az Eibar ellen, s a 94. percben, 11-esből szerezte meg a győztes találatot az FC Barcelona Valenciában. A Real Sociedad pedig a 87. percben érte el a harmadik találatát az Alavés ellen.

A Barcelona nagyon megszenvedett a Valencia pályáján a győzelemért, s alighanem senki sem számított arra, hogy ennyire kemény dió lesz majd a kiesőhelytől egyetlen pontra álló Valencia a katalánok számára. Pedig minden olyan simának látszott: a 22. percben Messi megszerezte a vezetést a Barcának, s ha a katalánok előnyhöz jutnak, akkor nagyon nehéz már őket megszorítani, hiszen a tiki-takának ma is csak kevés együttes ismeri az ellenszerét.

A második félidő elején azonban gyökeres fordulat történt. Az 52.percben El Haddadi egyenlített, majd Rodrigo a vezető találatot is megszerezte. Mindössze hat percig volt hátrányban a vendégcsapat: Luis Suárez egyenlített a 62. percben. Csak két percet hosszabbított a bíró, s már mindenki a lefújást várta, amikor Suárez buktatásáért büntetőt ítélt a játékvezető, amit természetesen Messi értékesített.

Luis Enrique nem látszott teljesen elégedettnek a találkozó után. A Barcelona trénere örült ugyan a győzelemnek, ám értetlenségének adott hangot amiatt, hogy az Iniestát lerúgó Enzo Perez még csak sárga lapot sem kapott. Középpályása súlyos sérülést szenvedett, s hónapokat kell kihagynia. A klub közlése szerint az idei évben már biztosan nem léphet pályára.

Primera División, 9. forduló. Osasuna-Betis 1-2, Espanyol-Eibar 3-3, Valencia-Barcelona 2-3, Real Sociedad-Alaves 3-0, Granada-Sporting Gijon 0-0, Celta Vigo-Deportivo La Coruna 4-1, Sevilla-Atlético Madrid 1-0.

Az élmezőny.  1. Sevilla 20 pont, 2. Barcelona 19, 3. Atlético 18.