WTA világbajnokság;kiesés;Babos Tímea Jaroslava Shvedova;

2016-10-27 21:03:00

Babosék meccslabdáról kaptak ki

Babos Tímea és a kazah Jaroszlava Svedova meccslabdáról kapott ki a Bethanie Mattek-Sands, Lucie Safarova amerikai, cseh duótól a szingapúri tenisz WTA-világbajnokság párosversenyének negyeddöntőjében.

A magyar játékos és párja szoros küzdelemben 7:5-re megnyerte az első játszmát a viadal honlapja szerint. A második szettben Babosék kétszer elvették riválisuk adogató játékát, ráadásul másodjára így a mérkőzés megnyeréséért adogathattak, a játszma mégis rövidítésbe torkollott, amelyben meccslabdát hárítva a Mattek-Sands, Safarova kettős kerekedett felül.

A döntő rövidítés már nem hozott kiélezett küzdelmet, abban az esélyesebbnek tartott Mattek-Sands és Safarova 10-2-re bizonyult jobbnak. A két páros idén másodszor találkozott, az elsőn két játszmában kikaptak Babosék a Miamiban rendezett torna fináléjában. A mostani találkozó 2:32 óráig tartott.

A női egyesek mezőnyében a harmadik csoportmérkőzésén is győztes, világelső Angelique Kerber és Dominika Cibulková jutott tovább a vörös csoportból az elődöntőbe.

A fehér csoportból szerdán az orosz Szvetlana Kuznyecova jutott elsőként a négy közé, ahol Cibulkovával csap majd össze. Kerber még ellenfélre vár, a szombati elődöntőben a cseh Karolina Pliskovával vagy a címvédő lengyel Agnieszka Radwanskával találkozik.