Vasas;labdarúgó NB I;14. forduló;

2016-10-31 06:52:00

Jobb napokat idéző nézőszámok

A 14. játéknapot követően is őrzi előnyét a Vasas a labdarúgó NB I tabellájának élén. Az angyalföldiek ötezer néző előtt sokáig vezettek a Videoton ellen, végül a vendégek pontot mentettek az átalakítás előtt álló Illovszky-stadion utolsó mérkőzésén. Borsodban a Ferencváros vendégjátékával búcsúzott a DVTK-stadion, nyolcezer néző bánatára azonban a bajnokcsapat győzedelmeskedett.

A Vasas-varázslat folytatódott. Régen látott számú szemlélő színe előtt Remili gólja után sokáig úgy tűnt, három ponttal lesz teljes a stadionbúcsúztató ünnep, végül Lazovic a rendes játékidő hosszabbításában egalizált. „A csapat összességében jól játszott, sikerült megtartanunk az 5 pontos előnyünket a Videoton előtt” – értékelt a lefújást követően Michael Oenning, a fővárosiak vezetőedzője. A félév meglepetéscsapatára immáron a négypontnyi közelségbe férkőző FTC jelenthet nagyobb veszélyt: a zöldek egy parázs hangulatú, jó iramú meccsen győzték le 3-2-re a 0-2 után még egyenlítő DVTK-t.

A Honvéd-stadionban ugyancsak valódi futballhangulat uralkodott, Marco Rossi együttese a 25. születésnapját ünneplő szurkolócsoport buzdítását győzelemmel hálálta meg. A kieső helyen álló Paks ellen idegenbe is elutazó lila-fehér fanatikusokat ezzel szemben inkább bosszantotta a sorozatban ötödik döntetlenjét játszó Újpest: Szakály a végjátékban mentett pontot a Paksnak.

Az újonccsapatok közül a Mezőkövesd sorozatban harmadik találkozóján nyert az MTK ellen, míg a Gyirmót a DVSC elleni vereséget követően az utóbbi három játéknap alapján nulla ponttal áll.