3. forduló;női kézilabda Bajnokok Ligája;csoportkör;Győri Audi ETO KC;CSM Bucuresti;

2016-10-31 06:54:00

Visszavágott a Győr

Fantasztikus küzdeni tudással, a második félidőben szervezett, fegyelmezett, nagyon jó játékkal nyert a Győri Audi ETO KC 27-24-re a címvédő CSM Bucuresti otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

Ambros Martin vezetőedző csapata ezzel visszavágott a májusi budapesti BL-döntőben elszenvedett fájdalmas és a mai napig nehezen emészthető vereségért: a magyar bajnok ellen a rendes játékidőben másodpercekkel a vége előtt egyenlített a román együttes, amely a hosszabbítás második félidejét két gól hátránnyal kezdte, ennek ellenére sikerült döntetlenre mentenie ezt a szakaszt is, majd a hétméteres párbajt megnyerve lett története során először BL-győztes.

„Sokat kellett emberhátrányban játszani, de a mai meccs jó példa, hogy sosem lehet feladni – értékelt a találkozó után Ambros Martin a győriek hivatalos honlapján. - Az erő és a szellemiség, ami minket jellemez, az, ami átsegített minket. Sokkal jobban kell figyelni a meccsek kezdésére, hiszen múlt héten és most is gyengébb első félidőt produkáltunk, ezen változtatni kell majd.” A két csapatnak nem kell sokat várnia az újabb találkozásra, pénteken a 4. fordulóban Győrben méri össze ismét a tudását a két sztáralakulat.

A forduló másik magyar vonatkozású mérkőzésén a Ferencváros hazai pályán 26-22-re legyőzte a német HC Leipzig együttesét. Az FTC az első fordulóban meglepetésre elhozott egy pontot Szkopjéból, majd hazai pályán 9 góllal legyőzte az orosz Asztrahanocskát.

A Dabason rendezett találkozót nem kezdte jól a zöld-fehér együttes, a lipcseiek ragadták magukhoz a vezetést, s a szünetig csupán egygólos előnyt tudott kiharcolni az időközben fordító Ferencváros. A második játékrészben lépésről lépésre növelte a különbséget a hazai gárda, s végül négy góllal nyerte meg a találkozót.

A B csoport állása: 1. Vardar Szkopje 5 pont (99-77), 2. Ferencváros 5 (85-72), 3. Asztrahanocska 2, 4. Leipzig 0.

A C csoport állása: 1. Győr 6 pont, 2. Rosztov 2 (74-72), 3. CSM Bucuresti 2 (69-72), 4. Midtjylland 2 (63-78).