Real Madrid;labdarúgó Bajnokok Ligája;4. forduló;Nikolics Nemanja;

2016-11-04 06:51:00

Varsóban botlott a Real

Hiába vezetett már 2-0-ra a Real Madrid a Nikolics Nemanját is soraiban tudó Legia Varsó otthonában, végül a spanyoloknak kellett egyenlíteniük. A labdarúgó Bajnokok Ligája 4. fordulójának szerdai játéknapján egyedül a Borussia Dortmund tudta bebiztosítani helyét a legjobb tizenhat között.

A Legia Varsóra nehéz feladat várt, ugyanis a Real Madridot látta vendégül az F csoportban. Két héttel korábban a spanyol fővárosban már összemérték erejüket, akkor a királya gárda 5-1-es vereséggel küldte haza a lengyel bajnokot. Ezúttal is érvényesülni látszott a papírforma, Gareth Bale már az 1. percben vezetéshez juttatta a Realt, majd 35 perc elteltével Karim Benzema találata révén már 0-2 állt az eredményjelzőn.

A varsói csapat azonban még az első játékrész hajrájában szépített, majd a második félidő elején ki is egyenlített. A 83. percben aztán Thibault Moulin megszerezte a hazaiak harmadik gólját, s óriási meglepetés volt kialakulóban. A Realnak viszont volt válasza, Mateo Kovacic két percen belül egalizált, s a csereként beállt Lucas Vázquez pedig ismét a spanyolok javára fordíthatta volna az eredményt a 93. percben, ám lökete a felső lécről kifelé pattant. Nikolics Nemanja, a Legia Varsó magyar légiósa ezúttal a kezdőcsapatban kapott helyet, s felemás érzésekkel nyilatkozott a mérkőzés után.

"Hogy csalódott vagyok-e vagy boldog? 50-50 százalékot mondanék mindkettőre" – idézi a legia.sport.pl a magyar támadót, aki 69 percet tölthetett pályán. – A világ egyik legjobb csapata ellen játszottunk döntetlent, ráadásul 0-2-ről. A szurkolóink mindig azt várják tőlünk, hogy a végsőkig küzdjünk, s ezt a mentalitásunkat a Real ellen is megmutattuk. Ugyanakkor sajnáljuk, hogy a végén nem tudtuk megőrizni az előnyünket, de nincs szégyenkeznivalónk.

A 28 esztendős csatár amiatt viszont csalódott volt, hogy zárkapuk előtt játszották a találkozót, így szurkolóiknak nem adatott meg a lehetőség, hogy együtt éljék át az önfeledt pillanatokat.

– Varázslatos este volt. Nagyon sajnáljuk, hogy a szurkolóink nem láthatták ezt a találkozót a stadionban, de egy ilyen meccset követően nem lehetünk elégedetlenek. Abban a pár percben, amikor a magunk javára fordítottuk a mérkőzést, fantasztikusan játszottunk. A kispadnál mindenki állva próbálta biztatni a pályán lévőket. Kár, hogy a Real Madrid egyenlített, de lássuk be, a tempó, ahogyan járatták a labdát, lenyűgöző volt.

Nikolics arról is beszélt, milyen instrukciók hangzottak el az öltözőben a meccs előtt, ám a Real korai gólja felülírta az elképzeléseiket. – Az edzőnk azt mondta, hogy menjünk ki a pályára és élvezzük a pillanatot. Legyünk büszkék arra, hogy egyáltalán lehetőségünk volt a Real Madrid ellen játszani. Nem kellett félnünk tőlük, mert ők is emberek, akik követnek el hibákat. Megvolt a konkrét tervünk az estére, de Bale fantasztikus gólja gyorsan felülírta azt. A Bajnokok Ligájában szerepelni egy hatalmas kiváltság, egy bónusz, de még mindig küzdhetünk az Európa Liga-szereplésért a csoportban. Ha úgy játszunk majd ott is, mint a Real ellen, nem kell tartanunk senkitől. Fontos, hogy azt az önbizalmat, amit most összeszedtünk, tovább tudjuk vinni a következő mérkőzésekre is – zárta gondolatait Nikolics.

A madridiak pontvesztését kihasználta a csoport másik éllovasa, a Borussia Dortmund 1-0-ra győzte le a Sportingot. Pierre-Emerick Aubameyang helyett ezúttal Adrián Ramos futballozott centerként, s góllal hálálta meg a bizalmat. A találkozót követően az újságírók arról faggatták a hazaiak trénét, hogy a gaboni támadó miért csak a lelátón foglalhatott helyet.

„Nagyon nehéz volt nélküle, de nem volt más választásom. A döntés kedden délután megszületett. A következő meccsünkön már vissza fog térni. A belső okok azt jelentik, hogy belső okok. Nem kell ezen spekulálni” – nyilatkozta Thomas Tuchel vezetőedző. Később kiderült, a gólvágó hétfőn engedély nélkül Olaszországba utazott, ahol egy születésnapi összejövetelen vett részt. A Dortmund azonban kulcsjátékosa nélkül is győzött, s biztosan ott van a legjobb tizenhatban.

A H jelű négyesben a Sevilla is hozta a kötelezőt, s méretes zakót mért a második félidőben emberhátrányban futballozó Dinamo Zagrebre. A 10 pontos spanyol csapat továbbjutása szinte borítékolható, s csak néhány percen múlott, hogy mindez nem történt meg már szerda este. A Juventus ugyanis hiába vezetett sokáig a Lyon ellen, a francia alakulat a 85. percben egyenlített, így még mind a három együttesnek megvan az esélye a nyolcaddöntőbe kerülésre.

A E csoportban némileg átalakultak az erőviszonyok. A Monaco hozta a kötelezőt, Falcao duplájának is köszönhetően pont nélkül küldte haza a CSKA Moszkvát. A Tottenham a németországi gól nélküli döntetlent követően a Wembleyben szenvedett egygólos vereséget a Leverkusentől, így Mauricio Pochettino gárdája visszacsúszott a harmadik pozícióba.

A Leicester City a G jelű kvartettben egyelőre elnapolta továbbjutását, hiszen három győzelmét követően 0-0-s döntetlent játszott Koppenhágában. A legrangosabb nemzetközi kupasorozatot gyengén kezdő Porto viszont úgy látszik kezd magára találni, s ha nem is magabiztosan, de másodszor is legyőzte a Club Brugge csapatát, s beelőzte a dán bajnokot.

A Bajnokok Ligája küzdelmei három hét múlva folytatódnak, november 22-én és 23-án újabb nyolc-nyolc találkozót rendeznek.