Bundesliga;Szalai;

2016-11-05 06:54:00

Szalaiék Münchenben

Az előzetes várakozásokat felülmúló, Szalai Ádámot is foglalkoztató, egyelőre veretlen Hoffenheim a listavezető Bayern München vendége lesz a német labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában.

A hoffenheimieket a szezon előtt stabil középcsapatnak várták a szakértők, ezzel szemben az együttes vereség nélkül áll a harmadik helyen a tabellán. A Bayern ellen sok jóra nem számíthatnak Szalaiék, a korábbi tizenhat párharcból ugyanis egyet sem nyertek meg: Münchenben hét Bayern-győzelem mellett egyszer lett döntetlen az eredmény. Ráadásul hazai pályán mindig legalább két gólt szereztek a bajorok a szombati rivális ellenében, háromszor viszont csak a 90. percben – vagy még később – született találattal nyertek 2-1-re.

A Huszti Szabolcsot is soraiban tudó Eintracht Frankfurt a Kölnt fogadja, az első Bundesliga-gólját egy hete megszerző Kleinheisler Lászlóval felálló Darmstadt a Leverkusen otthonában lép pályára. Vasárnapra is marad magyar érdekeltségű találkozó: a változatlanul veretlen, a német futball történetében legjobban rajtoló újonc RB Leipzig (Gulácsi Péterrel a kapuban) a Mainz ellen próbálja meg folytatni fantasztikus sorozatát.

Update

A Wolfsburg legutóbbi három mérkőzését egyaránt elveszítette, így érthetően örültek a Farkasok, hogy Mario Gomez remek formában futballozva két gólt is szerzett, amellyel lényegében legyőzték a Freiburgot, Ricardo Rodriguez tizenegyese csak a kegyelemdöfés volt. Pierre-Emerick Aubameyangnak még ennél is jobb napja volt, hiszen nem duplázott, hanem négy gólt rúgott a Hamburgnak! A gólgazdag találkozó 5-2-vel zárult, a Dortmund így zárkózni tud az élmezőnyhöz. Szalai Ádám csapata viszont folytatja jó szériáját, a Bayern München ellen sikerült 1-1-et kiharcolniuk az Allianz Arénában! Sajnos a magyar válogatott csatára kihasználatlan csere maradt a találkozón. Nem úgy, mint Kleinheisler László, aki 75 percet játszott a Leverkusen ellen 3-2-re elveszített bajnokin.

Leverkusen 3 - 2 Darmstadt
Gólszerzők: Calhanoglu 32' Brandt 56' Aranguiz 69' ill., Colak 47' Vrancic 85' (forrás. goal.com/hu)

Vasárnap: RB Leipzig-Mainz 15:30 (Tv: Eurosport 2), Schalke 04-Werder Bremen 17:30 (Tv: Eurosport 2).

Az élcsoport: 1. Bayern München 23 pont, 2. RB Leipzig 21, 3. Hoffenheim 19.