Messi;világbajnoki selejtezők;

2016-11-16 10:28:00

Javítottak Messiék

Sikerült javítania a világbajnoki selejtezők dél-amerikai zónájában Argentínának, amely eddig a hetedik helyen vesztegelt. Messiék 3-0-ra verték Kolumbiát.

Sikerült javítania a világbajnoki selejtezők dél-amerikai zónájában Argentínának, amely eddig a hetedik helyen vesztegelt. Messiék 3-0-ra verték Kolumbiát. Az Albiceleste előzőleg négy mérkőzés óta képtelen volt nyerni, h két hely választotta el az oroszországi világbajnokságra közvetlen kijutást jelentő negyedik pozíciótól. Most azonban a 2014-es világbajnokság ezüstérmese megmutatta, hogy igenis tud futballozni. Az ötszörös aranylabdás gyönyörű szabadrúgásával, valamint Lucas Pratto és Ángel Di Maria góljával 3-0-ra verte a vendégeket.

Messi, aki még múlt héten, a braziloktól elszenvedett 3-0-s vereséget követően úgy fogalmazott, együtt kell kikerülniük a „sz…r”-ból, ezúttal remek formában játszott, s állandó veszélyt jelentett a kolumbiai kapura. A kolumbiai Radamel Falcao előtt ugyan több gólszerzési lehetőség is adódott, ám nem tudott élni ezekkel.

Az argentinok ezzel előreléptek az ötödik helyre, ami még mindig nem jelent közvetlen kvalifikációt: az e pozícióban végző csapatnak a rájátszásban az ausztráliai és óceániai zóna győztesével kell megmérkőznie. A dél-amerikai zónát továbbra is a brazilok vezetik. Tite együttese ismét Pazar játékot mutatott be, ezúttal Peru vendégeként nyert 2-0-ra. Igaz, nem kezdődött könnyen a meccs a brazilok számára: hetedik percben a hazaiak a kapufát találták el. Mivel Uruguay 3-1-re kikapott Chilében, ezért Neymarék már előnye már négy pont a Celesete előtt. A dél-amerikai zónában még hat fordulót rendeznek, s bár matematikailag a brazilok még nem biztosították a vb-re való kijutást, szinte biztosra vehetjük, hogy az együttes ott lesz Oroszországban 2018-ban.

Dél-amerikai vb-selejtezők, 12. forduló
Bolívia-Paraguay 1-0, Ecuador-Venezuela 3-0, Argentína-Kolumbia 3-0, Chile-Uruguay 3-1, Peru-Brazília 0-2.
Az élcsoport. 1. Brazília 27, 2. Uruguay 23, 3. Ecuador 20 (24-11), 4. Chile 20 (21-17), 5. Argentína 19.