A bizottság egy módosító javaslat elfogadásával sarkalatossági záradékkal látná el a rendőrségről, valamint az elektronikus hírközlésről szóló törvény módosítását, amely a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnökének rendeletalkotási jogkörét bővíti annak meghatározásával, hogy egy előfizető hány előre fizetett díjú mobiltelefont vásárolhat.
A bizottság Balla György (Fidesz) kezdeményezésére egy olyan módosító javaslatot fogadott el a jövő évi adótörvény-változtatásokhoz, amely nemcsak a baromfi áfáját csökkentené, hanem a baromfi melléktermékének vagy belsőségének áfáját is.
Ugyancsak elfogadta a testület azt a kezdeményezést, amely mintegy 15 százalékkal csökkentené az egyes dohánytermékekben tehető töltőfolyadék jövedéki adóját. Nem támogatták ugyanakkor az Országos Bírósági Hivatal kezdeményezését, amely kivonta volna a különadó megfizetésének kötelezettsége alól az egészségi alkalmatlanság miatt felmentett bírók felmentéskor megkapott illetményét. Tállai András, a nemzetgazdasági tárca államtitkára ez ellen úgy érvelt: egy-egy kérés megtárgyalását nem tudja támogatni, a különadókat komplexen kell áttekinteni. Balla György ugyancsak jelezte, nem látja akadályát annak, hogy a kormány áttekintse a különadók rendszerét.
A testület ugyancsak változtatásokat kezdeményezett a polgári perrendtartásról szóló kódexre vonatkozó javaslaton. Gyarmati Júlia, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnökhelyettese elmondta: a kódex készítésébe a hivatalán keresztül mintegy 800 bíró kapcsolódott be, és az OBH véleményének jelentős része abban szerepel. Azonban pontosítani kell szerinte a másodfokú eljárásokban alkalmazott bizonyítási kényszer kérdését, valamint azt is, mely ügyek maradnak a munkaügyi bíróságok előtt.
Várhatóan kiegészül a honvédelmi törvény javasolt módosítása is, lehetővé téve, hogy a honvédség közreműködjön magyar állampolgárok külföldi kimentésében, hazahozatalában az életüket vagy testi épségüket fenyegető fegyveres konfliktusok környezetéből.
Az oktatás szabályozására vonatkozó törvénymódosításhoz is változtatást fogadott el a testület. Ennek értelmében az iskolák igazgatói nemcsak azokat a tanulókat engedhetik el a tizenhat óráig tartó foglalkozásokról, akik másik intézménnyel tanulói, hanem azokat is, akik vendégtanulói jogviszonyban állnak, utóbbiak ugyanis pedagógiai célú foglalkozásokon vesznek részt. Rögzítik azt is, hogy a Köznevelés Informatikai Rendszerében (KIR) nem lehet statisztikai adatszolgáltatást, adatfeldolgozást kérni a köznevelési intézményektől. Ha erre szükség van - például a fenntartó részéről - akkor a KIR adatkezelőjéhez, vagyis az Oktatási Hivatalhoz lehet fordulni az adatszolgáltatás érdekében.