tenisz;Gálfi Dalma;toyotai tenisztorna;

2016-11-19 15:27:00

Lesérült a magyar US Open-győztes

Gálfi Dalma sérülés miatt visszalépett a Toyota városában zajló 50 ezer dollár (14,6 millió forint) összdíjazású fedettpályás női tenisztorna elődöntőjében.

A junior US Open-győztes játékos a közösségi oldalán azt írta, hogy a múlt héten meghúzódott a combközelítő-izma, napok óta bajlódott vele, szombat reggel a bemelegítésnél pedig még rosszabbá vált a helyzet, ezért a visszalépés mellett döntött, hogy ne kockáztasson egy súlyosabb sérülést. Az MTK fiatal sportolója - aki a múlt héten Tokióban döntős volt - a Toyotában zajló tornán egy üzbég és két japán ellenfelet búcsúztatott, az elődöntőben pedig a második helyen kiemelt fehérorosz Arina Szabalenka várt volna rá. A 18 éves Gálfi a múlt héten még a 272. helyezett volt a világranglistán, tokiói remek teljesítményének köszönhetően azonban kilencven helyet javított, és jelenleg a 182. helyen áll, legközelebb pedig december közepén a dubaji tornán versenyez majd.