férfi;női;kézilabda BL;FTC-Rail Cargo;Győri Audi ETO KC;Mol-Pick Szeged;Telekom-Veszprém;

2016-11-21 06:55:00

Drámai befejezés - Fotógaléria!

Drámai csatában, hat másodperccel a vége előtt kapott góllal szenvedett vereséget hazai pályán a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában. A többi magyar BL-résztvevő győzött: a Mol-Pick Szeged férfi, illetve az FTC-Rail Cargo női csapata idegenben, a Győri Audi ETO KC itthon szerzett két pontot. A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

Nagy László góljával a veszprémiek szereztek vezetést a második percben, ekkor kevesen gondolták volna, hogy legközelebb a 42. percben vezet a magyar csapat. Nagyon magas színvonalú volt a mérkőzés, a két együttes az elején szinte tökéletesen védekezett, felállt fal ellen egyik oldalon sem sikerült gólt szerezni az első nyolc percben. Folyamatosan a vendégek vezettek, a házigazdák futottak az eredmény után, három gólnál azonban egyszer sem volt nagyobb a különbség, így belátható távolságon belül volt a PSG. Az első játékrész 14-13-as párizsi vezetéssel ért véget, a veszprémi közönség vastapssal jutalmazta a két együttes fantasztikus előadását.

A 37. percben Ugalde révén először egyenlített a Veszprém (18-18), a 42. percben pedig Sulic góljával első alkalommal volt a magyar bajnoknál az előny (21-20). Kettős emberhátrányba került a hazai együttes, a PSG pedig visszavette a vezetést a 45. percben (21-22). Hullámvölgybe került a magyar bajnok, amit kihasználtak a vendégek, és három perc alatt hárommal vezettek (21-24), ám a vendéglátók parádésan jöttek vissza: előbb Lékai szerzett fantasztikus gólt, majd Ilic a párizsi középkezdés után (!) szerzett labdát, és a ziccert nem rontotta el (23-24). Őrült utolsó tizenkét perc következett: az 52. percben 25-25-nél először volt a pályán Alilovic, és kivédte Gensheimer hetesét, a következő támadásból Ilic vezetést szerzett a Veszprémnek (26-25).

Drámaian alakult a hajrá, Xavi Sabaté az utolsó percben 28-28-nál időt kért, utána a csapat elkapkodta a támadást, a PSG-nek 45 másodperce maradt a győzelem megszerzésére, és Uwe Gensheimer hat másodperccel a vége előtt bevette a veszprémi kaput, egy góllal nyert a PSG 29-28-ra. A magyarok három és fél év elteltével veszítettek otthon BL-meccset, a franciák első alkalommal nyertek Veszprémben.

Nem okozott gondot a Mol-Pick Szegednek a Kristianstad legyőzése. A találkozó csak az elején, 3-3-ig volt szoros, ezután a kiválóan védekező és támadásait pontosan befejező magyar együttes 11-5-re elhúzott. Bár a játékrész végén jött egy kisebb hullámvölgy, a találkozó összképe és a 15-12-es szegedi vezetés megnyugtató volt.

A második felvonás hazai találattal indult, de Carlos Pastor együttese hamar „helyreállította a rendet”, az utolsó tíz perc ötgólos szegedi előnnyel kezdődött, de a különbséget sikerült növelni, és végül 29-21-re győztek a szegediek, akik harmadszor jártak a Kristianstad otthonában, és ismét nyertek.

„Csak dicsérő szavakat mondhatok együttesünkről. Elégedett vagyok a védekezésünkkel, a kapusjátékunkkal és a támadásainkkal egyaránt – értékelt a szegedi vezetőedző, Carlos Pastor a klub honlapján. - Pontos, fegyelmezett kézilabda, ezúttal ez jellemzett bennünket.”

A női BL-ben az FTC-Rail Cargo Oroszországban feledtette a múlt heti csúfos hazai vereséget a Vardar Szkopje ellen. Elek Gábor vezetőedző csapata az első félidőben sokat hibázott az orosz bajnok Asztrahanocska vendégeként – sokszor még a ziccereket sem sikerült kihasználni -, a 14-14-es félidei eredmény a ferencvárosiak számára volt hízelgő.

A második 30 percre feljavult a zöld-fehérek játéka, akik tíz perc alatt két-három góllal elhúztak, előnyüket a hajráig megőrizték, az utolsó percekben pedig tovább is nőtt a különbség, a vége 33-28 lett a Ferencváros javára.

Magabiztosan nyert a Győri Audi ETO KC a másik orosz BL-résztvevő, a Rosztov-Don ellen. A találkozónak a presztízsen kívül nem volt tétje, mert a rosztoviak a végeredménytől függetlenül nem jutottak tovább a középdöntőbe, a győriek ezzel szemben egész biztosan ott voltak. Az első félidő közepén volt egy kisebb magyar rövidzárlat – ekkor két góllal vezetett a Rosztov -, de ezt leszámítva Ambros Martin együttese uralta a meccset, a félidőben 15-12 volt az állás a győriek javára, a vége 32-25 lett.