A kormánylap ugyan megrovó hangnemben hangsúlyozta, hogy az emberi jogokkal, a demokratikus gyakorlattal, a korrupcióval foglalkozó szervezetek nagyságrenddel több támogatásban részesültek, mint például a cigányügyek vagy az oktatás terén működő társaságok, de ezt vehetjük akár dicséretnek is, hiszen a Soroshoz köthető alapítványok a világ több mint száz országában több száz csoporton keresztül küzdenek a „nyílt társadalom” eszményéért.
A részletes felsorolásból kiderül, hogy Korai gyermekkor és oktatás címen 80 millió forintnyi támogatásban részesült 14 hazai szervezet, köztük a Közép-európai Egyetem. A CEU Egyenlőség és antidiszkrimináció címszó alatt is kapott pénzt, mert itt is szerepelt 7 másik szervezettel együtt Sorosék listáján. Az összesen 186,7 millió forintos támogatási csomagon olyan szervezetekkel osztozott, mint az Esélyt a Hátrányos Helyzetű Gyerekeknek Alapítvány vagy a Romédia Alapítvány.
Az emberi jogokkal, a demokratikus gyakorlattal és a korrupcióval foglalkozó szervezeteknek 441 millió forint jutott tavaly Soros alapítványától. A listán ilyen címen 25 szervezet szerepel, köztük a Civil Rádiózásért Alapítvány, a Magyar Szegénységellenes Alapítvány, az Eötvös Károly Közpolitikai Nonprofit Közhasznú Kft., a Transparency International Magyarország Alapítvány, a Társaság a Szabadságjogokért Egyesület (TASZ) vagy a Menedék Migránsokat Segítő Egyesület.
Demokratikus gyakorlat címen 320 millió forintot osztottak szét 6 szervezet, köztük az Energiaklub és Political Capital Kft. között. Információs és digitális jogok erősítéséért jutott támogatáshoz például a K-Monitor Közhasznú Egyesület és az Atlatszo.hu Közhasznú Nonprofit Kft. , míg a Magyar Helsinki Bizottság 30,4 millió forintot kapott az igazságügyi reform elemzéséért - olvasható a Magyar Idők listájában.