"Minden egyes füttyszó azt jelzi, hogy Orbán Viktor hatalmának véget kell érnie. Egységesen kell kiállnunk Magyarországért, felülemelkedve a politikai kötődéseken, ezzel a táblával pedig arról emlékezünk meg, hogy sosem felejtjük el az Orbán-kormány bűntetteit" - mondta az Együtt ezer fős demonstrációján Juhász Péter.
Forrás: Facebook
A párt alelnöke Rogán Antal bizalmasa, Kertész Balázs ügyvéd Aulich utcai irodájának épületére egy "ebben a házban feketézte el Rogán Antal és bandája a magyarok pénzét Orbán Viktor miniszterelnöksége idején" feliratú emléktáblát is elhelyezett.
A rendezvényen Szigetvári Viktor is együttműködésre buzdított a "csaló" választási szabályok megváltoztatása érdekében, amelyet az LMP és Hadházy Ákos hozott szóba elsőként. "A Fidesz csalt a népszavazáson, és csalt, amikor Nyakó Istvánt megakadályozta népszavazási kezdeményezésének leadásában, honnan tudjuk, hogy 2018-ban nem fognak csalni" - tette fel a kérdést az Együtt elnöke. Hozzátette, ennek érdekében a párt szavazóköri delegáltakat toboroz a választásokra, hogy mindenütt legyen független ellenőrzés, hiszen október másodikán gyakorlatilag egy ellenzéki sem ült a bizottságokban. Szigetvári kijelentette: céljuk azokat is megmozgatni, akik ma még csak az interneten háborognak a "béna ellenzék miatt".
Hadházy arról beszélt: szerencsére nem valósult meg, amit a kormányzat el szeretett volna érni, hiszen egy felmérés szerint a magyarok ugyanolyan veszélyesnek tartják a korrupciót, mint a migrációt, az államot pedig előbbi jobban veszélyezteti. Az LMP-társelnök kifejtette, fideszes forrásokból úgy értesült, hogy a kormányfő elrendelte, 2017-től "csendet akar". Erre utal az is, ami a sajtóval történik, és a törvényeket is ennek mentén módosítják. Hadházy nem ígérte, hogy csend lesz, rengeteg korrupciós ügye van a kormánynak, alig tud válogatni közülük.
Horváth András szerint ma Magyarországon az igazságszolgáltatás és a bűnüldözés halott, ezt Polt Péter legfőbb ügyésznek, és Pintér Sándor belügyminiszternek köszönhetjük, nemrégiben pedig Orbán is kinyilvánította: nem érdekli, ha környezetében bűncselekmény történik. A NAV-botrány kirobbantója szerint túl kell lépni az eddigi összefogásokon, és új alapokra kellene helyezni az együttműködést: új választási rendszer kell, és el kell törölni a lopás törvényesítésére létrehozott alapokat.
Hasonlóan vélekedett Karácsony Gergely is, aki szerint sokan abban a hitben élnek, hogy minden politikus tisztességtelen. A Párbeszéd társelnöke szerint ezen csak előválasztásokkal lehetne változtatni, itt ugyanis egy magas erkölcsi mércét állítanának, amelyet mindenkinek meg kell ugrania, csak így érhető el a választói bizalom. "Ha lopásról, törvénysértésről van szó, nincs kettős mérce, ha nem lesz bizalom, nem lesz kormányváltás sem" - hangsúlyozta. Zugló polgármestere hozzátette, az összefogásban minden tisztességes politikusnak helye van, ilyenek pedig az összes pártban vannak, "még ha kevesen, de a Fideszben is".