konferencia;Pázmány Péter Katolikus Egyetem;történelmiregény-szerzők;

- Összeültek a történelmiregény-szerzők

Reggeltől estig tartó konferenciát tartottak a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Összehasonlító Civilizációtörténeti Kutatócsoportja és a Történelmiregény-írók Társasága (TRT) szervezésében az egyetem Szentkirályi utcai épületében. A részt vevő szerzők és tudósok arra keresték a választ, hogyan fonódik össze a történelmi regény műfaja a történelemmel, irodalommal, a joggal, politikával.

Felszólalt többek között Mezey Barna, jogtörténész, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, Gyáni Gábor és Kőszeghy Miklós történész, Botos Máté, a PPKE-BTK dékánja is. Nemere István, hazánk legtermékenyebb írója A történelmi regény és az igazság címmel tartott előadást. A 72 esztendős szerző legújabb munkája, a Vér és korom a közelmúltban került a könyvesboltok polcaira. Ez az ötödik olyan Nemere-könyv a Zsigmond-trilógia és a Zádor-trilógia első könyve után, amelyben Zádorffy gróf és fiai kalandjairól olvashatnak a középkor szeretői.

Ezen a hétvégén két különleges koncert, valamint workshop és kiállítás mutatja be a Müpában, hogy a hagyományos magyar hangszerek – a cimbalom és a tárogató – korántsem múzeumi tárgyak, hanem a 21. században is élő, izgalmas zenei produkciók részesei. A Világraszóló című minifesztivál kapcsán Balogh Kálmán és Lukács Miklós cimbalomművész, Borbély Mihály Kossuth-díjas szaxofonos-klarinétos-tárogatós, valamint Liber Endre szerkesztő-rendező mondta el gondolatait a Népszavának.