foci;Vasas;Fradi;

2016-11-26 18:33:00

Kihasználta a Fradi a Vasas betlijét

Nem futballozott jól a címvédő Ferencváros, mégis 2-0 arányban legyőzte a labdarúgó NB I sereghajtóját, a Gyirmótot az OTP Bank Liga 17. fordulójának szombati mérkőzésén a Groupama Arénában. A listavezető Vasas veszített a Honvéd ellen, így a zöldek két pontra megközelítették az angyalföldieket.

Öt vereség után érkezett a Groupama Arénába a Gyirmót, mégsem feltett kézzel: a késő novemberi napsütésben kezdődő bajnoki mérkőzés hetedik percében Csiki Norbert passzolta a labdát a tizenhatoson belül helyezkedő Sallói Dánielnek, aki ugyan elvitte azt az előző játéknapon két tizenegyest hárító Dibusz Dénes mellett, a vendégjátékos kisodródott, a beadására pedig nem volt érkező.  Az előbbinél is nagyobb lehetőséget rejtett magában Csiki újabb megmozdulása. A játékos Leandro „ajándéklabdájával” tört be a büntetőterületen belülre, ahol lőni is tudott – Dibusz azonban ismét a helyén volt, bravúrral hárított.

Közben a címvédő egylet futballistái mintha nem találták volna a fogást a gyirmótiakon, tanácstalanul passzolgattak a középpályán. A 25. percben Djuricin eleresztett egy lövést 18 méterről, saját játékostársáról pattant ki a labda, az oldallelátó közönsége pedig füttyszóval illette a zöld-fehér csíkosban futballozók teljesítményét. A kispad előtt az eltiltott Thomas Doll helyett irányító Máté Csaba is elégedetlenségének adott hangot, hiszen a pályaedző még a játékrész vége előtt Nagy Dominikre cserélte Florian Trinset.

Az utolsó percekben két szöglet után az egyiket Böde ígéretes fejessel zárta, összességében azonban csalódást okozott a Fradi 45 perc alapján. Külön érdekesség, hogy az OTP Bank Liga további négy helyszínén sem láthatott gólt a közönség az első felvonásban. A második játékrész gyors Fradi-góllal kezdődött. A 48. percben egy jobb oldali beadást a védekező Kiss Máté talált el rosszul, majd a labda a dél-koreai Ryu elé került – a játékszer Présinger testén irányt változtatott, így Rusáknak esélye nem volt védeni. Ázsiai játékosának második idénybeli találatával mondhatni a semmiből szerzett előnyt a Ferencváros (1-0).

A gólelőny birtokában kezdeményezőbb FTC és a legutóbbi mérkőzés után ezúttal is eredményes Marco Djuricin a 64. percben végképp eldöntötte a pontok sorsát: a támadó terelgette a labdát, majd 19 méterről kapura tűzte azt, megszerezve a csapat második, a csatár magyarországi pályafutásának nyolcadik gólját (2-0). A kétgólos előnyben futballozó bajnokcsapat a folytatásban áthelyezte a játékot a vendégek kapuja elé, a 76. percben például Djuricin duplázott majdnem, a Böde passzából induló csatár azonban képtelen volt túljárni Rusák eszén.

A meddő hazai mezőnyfölényben véget érő párharc végén a Groupama Arénába is megérkezett a hazai egylet sikerével egyenértékű jó hír: a Bozsik-stadionban a Honvéd fordított, s nyert a Vasassal szemben, így a Ferencváros győzelmével két pontra csökkentette hátrányát az angyalföldiekhez képest. A Gyirmót szeptember 24-e óta, immár hatodik alkalommal nem szerzett pontot, utolsó helyen áll a 12 csapatos ligában.

Jegyzőkönyv

FTC-Gyirmót 2-0 (0-0)

Groupama Aréna, 3000 néző. Játékvezető: Karakó Ferenc

FTC: Dibusz – Leandro, Pintér, Cukic, Lovrencsics – Gera, Hajnal – Djuricin, Trinks, Ryu – Böde. Pályaedző: Máté Csaba. Cserék: Trinks helyett Nagy Dominik (43.), Hajnal helyett Gyömbér (74.), Böde helyett Csernik (85.)
Gyirmót: Rusák – Présinger, Jancsó, Lengyel, Sebastian – Kiss, Filkor, Vass, Bori – Sallói, Csiki. Vezetőedző: Urbányi István. Cserék: Filkor helyett Madarász (71.), Csiki helyett Simon A. (74.), Sallói helyett Szegi (79.)
Gólszerzők: Ryu (48.), Djuricin (64.)
Sárga lap: Cukic (46.),Présinger (87.)