A magyar kormányfő a két ország közötti együttműködés lehetséges területei között említette a vízgazdálkodást, a mezőgazdaságot és a digitális gazdaságot. "Banglades egy tőlünk földrajzilag távol eső ország, azonban egy értékes és fel nem fedezett terület számunkra" - jegyezte meg.
Orbán Viktor azt is hangsúlyozta, hogy Banglades - ahogyan Magyarország is - a terrorizmus minden formáját elutasítja. Hozzátette, osztja bangladesi kollégája véleményét abban, hogy a terrorizmust nem lehet kötni sem valláshoz, sem nemzetiséghez, sem civilizációhoz, sem etnikumhoz. A terrorizmus minden formájában elfogadhatatlan, és teljesen mindegy, hogy milyen alapokat jelöl meg szellemi kiindulópontként - hangoztatta. A bangladesi miniszterelnök-asszonyt méltatva úgy fogalmazott: Sejk Haszina Vazed bátorságból példát mutathat mindannyiunknak, hiszen személyes életútja is jól mutatja, hogy ha a világnak azon a táján valaki tenni akar valamit a hazájáért, a népéért, akkor nagyon sok áldozatot, kockázatot és veszteséget is vállalnia kell.
A bangladesi miniszterelnök gratulált Magyarországnak a vízügyi világtalálkozó megszervezéséhez, ugyanis az esemény - mondta - fontos globális platform a konszenzusok keresésére a vízgazdálkodással kapcsolatos kérdésekbe. A kormányfő ezután a magyar gazdasági és politikai eredményekhez is gratulált, a nagy összeborulás után pedig megjegyezte, hogy fontosnak tartja a Magyarországgal ápolt kapcsolatokat, hiszen a hetvenes években Magyarország az elsők között ismerte el Banglades függetlenségét.