Miklós Edit;3.hely;Lake Louise;alpesi sí Világkupa-sorozat;

2016-12-05 06:53:00

Újra a dobogón végzett lesiklásban Miklós Edit

Harmadik helyen végzett Miklós Edit az alpesi sí Világkupa-sorozat szombati lesikló futamában a kanadai Lake Louise-ban. Ezzel a magyar síző a 2015-ös St. Moritz-i szenzációs teljesítménye után ismét pódiumon állhatott.

A pénteki 10. helyezését követően a sportolónő azzal az elhatározással vágott neki a távnak, hogy még többet farag az időből az előkelőbb pozíció érdekében a kanadai Lake Louise-ban rendezett második lesikló futamban. Ezúttal vele kezdődött a verseny, 1-es rajtszámmal indulhatott. A körülmények kifogástalanok voltak, a pályát jól előkészítették, és a látási viszonyok is megfelelően alakultak. Az olimpiai hetedik helyezett síző magabiztosabban haladt a pályán, és jól vette a kritikusabb középső szakasz kanyarjait is. Nagyon koncentrált volt, látszott a mozgásán, hogy fejben is jól összerakta a futamát. Végül a több kockáztatás ellenére is hibátlanul teljesített.

A teljes mezőnyből csak ketten tudtak előtte végezni. A pénteki győztes szlovén Ilka Stuhec ismét remekelt, és hibátlan menettel érkezett be a magyar versenyző elé, majd a 9-es rajszámmal induló svájci Lara Gut csúszott be közéjük. Ezek után az időjárás is változott, felhősödés kezdődött, és romlottak a látási viszonyok is, az élen állók pozícióját már senki sem tudta veszélyeztetni.

„Fantasztikusan érzem magam, nagyon örülök ennek a harmadik helynek! Amikor leértem nem gondoltam, hogy ez elég lesz, de hát a harmadik helyet kértem, úgyhogy meg is kaptam! Meg kell mondjam, hogy szerencsém volt az időjárással is. Nagyon elégedett a csapatom! Köszönöm a sok szurkolást” – mondta Miklós Edit a verseny után, aki a harmadik helyezésével 60 Világkupa-pontot gyűjtött, így a péntekivel együtt már 86-nál tart, és ezzel az 5. helyen áll a szakági rangsorban.