Bundesliga;13. forduló;

2016-12-05 06:57:00

Megint nyert a Leipzig

Sorozatban nyolcadik mérkőzését is megnyerte az RB Leipzig a német labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában, és a Bundesliga történetének legjobb feljutó csapataként továbbra is veretlenül áll az első helyen.

A lipcsiek Gulácsi Péterrel a kapuban nem kevés szerencsével szerezték meg a három pontot a Schalke 04 ellen 2-1-re megnyert mérkőzésen – a gelsenkircheniek ötös győzelmi szériával büszkélkedtek a találkozó előtt -, miután a találkozó első percében úgy kaptak tizenegyest, hogy nem történt szabálytalanság a tizenhatoson belül, Ralf Fährmann, a gelsenkircheniek kapusa nem ért hozzá a nagyot eső Timo Werner lábához.

Izgalmas végjátékban nyert a Hertha BSC a Wolfsburg otthonában. Dárdai Pál vezetőedző csapata 0-2-ről fordította meg 3-2-re az eredményt, a győztes gólt Salomon Kalou a 91. percben szerezte tizenegyesből. A találkozó érdekessége, hogy a wolfsburgiak Dieter Hecking menesztése után a magyar szakembert szerették volna szerződtetni, de Dárdai maradt a fővárosiaknál.

A Köln elleni kiütéses, 4-0-ás győzelemmel őrzi továbbra is veretlenségét a Hoffenheim. Szalai Ádám nem lépett pályára a győztes csapatban. A mérkőzésen történt egy sajnálatos sérülés: Marcel Risse, a kölniek középpályása a 24. percben egy szabályos párharc során keresztszalag-szakadást szenvedett, és ebben a bajnokságban valószínűleg már nem léphet pályára.

A Darmstadt Kleinheisler Lászlóval a soraiban 2-1-re kikapott a Hamburgtól, a magyar játékost a 74. percben lecserélték. Az Eintracht Frankfurt 1-1-re végzett Augsburgban, Huszti Szabolcs is 74 percet játszott.

Bundesliga, 13. forduló: Mainz-Bayern München 1-3, Dortmund-Mönchengladbach 4-1, Wolfsburg-Hertha BSC 2-3, Bremen-Ingolstadt 2-1, Hoffenheim-Köln 4-0, Leverkusen-Freiburg 1-1, Leipzig-Schalke 04 2-1, Darmstadt-Hamburg 1-2, Augsburg-Frankfurt 1-1.

Az élcsoport: 1. Leipzig 33 pont, 2. Bayern München 30, 3. Hertha BSC 27.