Elmondta, a polgármesteri fizetések emelését vetette fel ötpárti egyeztetésen a Fidesz. Az LMP 2015 eleje óta szorgalmazza, hogy orvosolják a kistelepülések polgármestereivel történt méltánytalanságot, hiszen vannak olyan helységek, ahol a polgármester kevesebbet keres, mint egy közmunkás. Ám abban nem segédkezik az LMP, hogy a nagy települések, városrészek vezetői negyedmilliós fizetésemelésekhez jussanak - szögezte le az ellenzéki politikus.
A kormány megint fordítva ül a lovon: nem a nagy települések polgármesterei, hanem az ápolónők és orvosok hagyják el az országot. Átfogó bérrendezés kell a közszférában, nem pedig egyes területeken emelni a jövedelmeket, attól függően, hogy éppen hol, mit tudnak kijárni maguknak - mondta. Sallai R. Benedek szerint bérkonfliktusok vannak a közszférában: egyes területeken ötvenszeres különbség van a vezetők és az alkalmazottak között, például a MÁV Zrt.-nél, a Szerencsejáték Zrt.-nél, vagy egyes állami erdészetekben.
A közoktatás önmagában egyébként helyeselhető bérrendezése következtében ma előfordulhat, hogy egy középiskolai testnevelő tanár többet keres, mint egy tudományos fokozattal rendelkező oktató a felsőoktatásban - jegyezte meg. Az ellenzéki politikus szerint amíg az 1000 eurós minimumot el nem érik a bérek, addig folytatódik Magyarországról az elvándorlás.
Arra a kérdésre, hogy Balog Zoltán miniszter - aki sajtóhírek szerint jövőre a kormányoldal köztársaságielnök-jelöltje lehet - jó államfő lesz-e, az LMP politikusa úgy reagált: miniszterként megbukott, hogy lehetne jó államfő.
A Tállai András államtitkárnak az adóhatóság elnöki posztjáról történő leváltásával kapcsolatos sajtóhírre az ellenzéki politikus annyit mondott: kinevezése csak arról szólt, hogyan lehet eltüntetni egyes gazdasági bűncselekmények nyomát, közben az adóhatóság összeomlott, Tállai András pedig totálisan megbukott.