Korpási Bálint;birkózó vb;

2016-12-10 22:11:00

Korpási Bálint aranyérmes lett a birkózó-vb-n

Korpási Bálint aranyérmet nyert a kötöttfogásúak 71 kilogrammos kategóriájában a nem olimpiai súlycsoportok birkózó-világbajnokságán a budapesti BOK (volt Syma) Csarnokban.

A BVSC versenyzője szombaton két nehezebben, majd két kifejezetten imponálóan és könnyedén megnyert mérkőzés után jutott el az esti fináléba, melyben a moldovai Daniel Cataragával csapott össze, aki korábban olyan klasszisokat győzött le, mint az Eb-ezüstérmes orosz Adam Kurak, vagy a világ- és Európa-bajnok azeri Haszan Alijev.

Korpási elődöntőjét követően azt mondta, a moldáviai döntőbe jutása nem lepte meg, mert jó, masszív birkózó Cataraga, aki ellen nem lesz könnyű dolga, mivel állásban kiválóan küzd, alacsonyan van a súlypontja, ezért az új szabályok - melyek alapján már nincs térdelő helyzet - kedveznek neki.

A finálé pontosan azt hozta, amit Korpási szavai sugalltak: a két birkózó elképesztő állóharcot folytatott a szőnyegen, hat percen keresztül küzdöttek egymással sikeres akció nélkül. A meccsen először Cataraga intették, ami a magyar 1-0-ás vezetését jelentette, majd a második menet elején Korpásit, így 1-1 lett, egyúttal - a később szerzett pont miatt - Cataraga került előnybe.

Korpásinak akció, vagy ellenfele újabb intése kellett, így a magyar ment is előre, s a bírók egy perccel a vége előtt megintették riválisát. Látva a meccs addigi menetét, a 2-1 már biztos előnynek tűnt a zárópercben. Cataraga nem is tudott akciót csinálni, Korpási pedig ezzel világbajnok lett.

"Nagyon elfáradtam, iszonyúan kemény volt a mérkőzés" - értékelt Korpási Bálint. "Arra figyeltem, hogy a második menetben nehogy megintsenek, ezért hajtottam. Rengeteget segített a hazai közönség, de még inkább az a rengeteg munka, amit elvégeztem. Ez az első világbajnoki aranyam, korosztályos vb-ken is csak más színű érmeket szereztem."

Az Európa Játékokon második, az idei Európa-bajnokságon harmadik Korpási Bálint karrierje első felnőtt-világbajnoki érmét szerezte meg, egyúttal a magyar birkózás 28. vb-címét nyerte. A nap során Galambos Ramóna (55 kg) ötödik lett, míg a szabadfogású Molnár József (61 kg) korán kiesett.