Real Madrid;Primera Division;15. forduló;

2016-12-12 06:52:00

Zidane: klubrekord

Új klubrekordot állított fel a Real Madrid szombaton. A királyi gárda sorban 35. mérkőzésén nem talált legyőzőre, ezzel megdöntötte a Leo Beenhakker által 1988-1989-ben irányított csapat 34-es szériáját.

A sorozat még idén áprilisban kezdődött egy az Eibarral szembeni hazai győzelemmel. Három nappal korábban az együttes súlyos, 3-0-s vereséget szenvedett a Bajnokok Ligájában a Wolfsburgtól. A 35 meccs során a madridiak 26 mérkőzést nyertek meg, s kilencszer játszottak döntetlent. A legtöbb találatot ez idő alatt Cristiano Ronaldo érte el 21 góllal. A portugál nem a pályán ünnepelhette az új klubrekordot, de nemcsak ő, hanem Benzema, Modric és a hónapokra kiesett Bale is hiányzott a kezdőből.

A tartalékos Real nagyon megszenvedett a győzelemért a kiesés ellen harcoló ellenfelével szemben. Morata ugyan az 50. percben a hazaiakat juttatta előnyhöz, ám Joselu két perc alatt kétszer volt eredményes, ezzel megfordította az állást, majd a kezdőben eddig csak percekre helyet kapó Mariano Diaz egyenlített. A meccs hőse, csakúgy, mint az egy héttel korábbi El Clásicón, ismét Sergio Ramos lett, aki a 92. percben szerezte meg a győztes találatot. Zinédine Zidane elsősorban azt a hitet méltatta, ami csapatát az utolsó percig jellemezte. „Nagy dolgokat vagyunk képesek együtt megtenni” – mondta a tréner, s külön kiemelte Sergio Ramost, „a csapat lelkét”.

A madridiaknál könnyebben hozta a kötelezőt az utolsó helyezett Osasuna otthonában az FC Barcelona Messi két és Surez egy góljával, ezzel a Real és a Barca között maradt a hat pontos különbség.

Primera División, 15. forduló. Málaga-Granada 1-1, Osasuna-Barcelona 0-3, Real Sociedad-Valencia 3-2, Las Palmas-Leganés 1-1, Real Madrid-Deportivo La Coruna 3-2, Eibar-Alavés 0-0, Celta Vigo-Sevilla 0-3.

Az élcsoport: 1. Real Madrid 37, 2. Barcelona 31, 3. Sevilla 30.