Rogán Antal;Molnár Gyula;Fidelitas;

Tortavágás – a kormányfő nélkül FOTÓ: MTI/SZIGETVÁRY ZSOLT

- Ez a kormányzás nem az a kormányzás

Abban az értelemben, ahogyan Rogán Antal és a Fidesz gondolkodik a kormányzásról, valóban nem volt és nem is lesz jó baloldali kormány - reagált lapunknak a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetőjének szombati kirohanására Molnár Gyula. Az MSZP elnöke szerint pártja kormányra kerülve nem csak saját családjaiknak, barátaiknak akar emberi életet teremteni.

Egészen más fogalmaik vannak a jó kormányzásról, mint a baloldalnak. Abban az értelemben, ahogyan Rogán Antal és a Fidesz erről gondolkodik, valóban nem volt és nem is lesz jó baloldali kormány - üzente lapunkon keresztül a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetőjének az MSZP elnöke. Molnár Gyula arra figyelmeztetett, az Orbán-kormánnyal ellentétben a szocialisták nem csak a saját családjaikról, barátaikról akarnak gondoskodni, hanem mindenki számára hozzáférhető oktatást, használható tudást szeretnének biztosítani, amivel boldogulni lehet a munkaerőpiacon. Ha bizalmat kapnak a választóktól, megfelelő egészségügyi ellátást fognak kínálni, valódi munkahelyeket teremtenek, gondoskodnak arról, hogy gyermek ne éhezzen Magyarországon. Ez a baloldali kormányzás jellemzője, sokkal jobb annál, amit ma a Fidesz képvisel - fogalmazott a legnagyobb ellenzéki párt elnöke.

"Egy pillanatra sem" szabad elhinni, hogy lehet olyan baloldali kormány, amelyik jó - fogalmazott szombat este a Fidelitas alapításának huszadik évfordulóján Rogán. A propagandaminiszter a kormánypárti "ifjú törököket" arra oktatta, megfelelő nyelven kell megszólítani a mai fiatalokat, kicsalogatva őket az apolitikusság elefántcsonttornyából. Rogán szerint ez a fidelitasosok küldetése.

Miután Orbán Viktornak nem volt ideje személyesen elmenni a születésnapi ünnepségre, Rogán tolmácsolta üzenetét a kormányzati kegyekre pályázó ifjaknak. A miniszterelnök egyebek mellett a távolból arra szólította őket, "öregeket a tanácsba, fiatalokat a csatába" kell küldeni. Nincsenek elveszett generációk, csak "csendesebbek" és "hangosabbak". A miniszter ehhez hozzátette, az útkeresés, az elveszettség érzése természetes, de minden generációnak van küldetése. Az országot pedig azon az ösvényen kell tartani, amelyen 2010-ben elindult. A migrációs válságról szólva a tárcavezető kijelentette, az csak előhangja egy sokkal nagyobb krízisnek.

Balog Zoltán emberi erőforrás miniszter szerint a Fidelitas tagjai "tolmácsok", akik segítenek közvetíteni a kormány és a fiatalok között. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter viszont szintén nem ért rá elmenni az évfordulós ünnepségre, ezért igazi nagyságokhoz méltón rövid videoüzenetet küldött, amiben a Fidelitashoz kötődő kellemes élményeit, egyebek mellett a nyári táborokat idézte fel.

Balog Zoltán miniszter felszólal a huszadik évfordulón FOTÓ: MTI/SZIGETVÁRY ZSOLT

Balog Zoltán miniszter felszólal a huszadik évfordulón FOTÓ: MTI/SZIGETVÁRY ZSOLT

A szocialisták viszont azt állították, a "fiatalok gondolkodásának megrontása miatt távol tartási végzéssel kellene megvédeni a magyar ifjúságot" Rogántól és Balogtól. "A tolvaj és hazudozó propagandaminiszter, valamint a kormányzati embertelenségért felelős miniszter a Fidelitas rendezvényén nyíltan arra próbálta rávenni a fiatalokat, hogy népszerűsítsék társaik között az urizáló fideszes lopásokat, az arroganciát és a gátlástalanságot" - figyelmeztetett az MSZP.

A kormányfő egyébként szombaton nagyon elfoglalt volt. A 444.hu kora délután emlékeztetett, a Videoton fél 4-től a Haladás ellen játszik Sopronban.

Nem szivárogtatnak
Egyelőre nem akarnak neveket mondani, először az előválasztásról kell megegyezni - közölte Molnár Gyula, amikor a lehetséges közös baloldali miniszterelnök-jelöltről kérdeztük. Az MSZP elnöke tart attól, ha neveket kezdenek szivárogtatni, akkor a lényeg helyett mindenki ezzel foglalkozik majd, ráadásul előbb-utóbb valaki meg fog sértődni. Molnár szerint szerencsére a közvélemény elfogadta az előválasztást, ezért komoly emberek is vállalnának szerepet. A lehetséges köztársasági elnök-jelölt személyéről viszont már egyeztetnek az LMP-vel. Olyan embert kell erre a tisztségre választani, akit az ökopárt is el tud fogadni, hiszen a parlamentben 40 képviselő aláírása kell ahhoz, hogy valaki hivatalosan is jelölt legyen.



Megszűnik Tasnádi László, a Belügyminisztérium (BM) rendészeti államtitkárának megbízatása - jelent meg a Magyar Közlönyben. A köztársasági elnöki határozat szerint Tasnádi mandátuma december 10-én járt le, mindezt Áder János a kormányfő javaslatára tette közzé.